?дебиеттік о?у. Ашы? саба? Та?ырыбы: ?йшік ( Орыс ертегісі) 2 сынып


Пәні Әдебиеттік оқу
Күні 11. 03. 2015ж
Сыныбы 2 «В»
Сілтеме Б.Т Қабатай С.Р Рахметова
Сабақтың тақырыбы Үйшік ( Орыс ертегісі) 175-179 бет
Сабақтың мақсаты Оқушыларға ертегі мазмұнын меңгерту, ертегіні оқу арқылы сөз құдіреттілігін    білуге үйрету, баланы оқыта отырып тәрбиелеу;   адамгершілік,   еңбексүйгіштік қасиеттерді ұялату, бірлікке тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже Ертегідегі негізгі ойды анықтайды, ертегі кейіпкерлерін диалог құру арқылы сахналап көрсете алады.
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер:
14668973772Бірлескен оқу
Сын тұрғысынан ойлау стратегиялары;
Болжау кестесі;
Жеке, жұппен, топпен жұмыс;
Ой қозғау;
Диалогтік оқыту;
Суреттер сөйлейді;
Адасқан сөздер ойыны;
Мақал- мәтелмен жұмыс;
Керекті жабдықтар Интербелсенді тақта, плакаттар, суреттер, үлестірмелі карточкалар.
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңдері Мұғалім әрекеті  Оқушы әрекеті Модульдер көрінісі
Психологиялық дайын
дық
Топқа бөліну
Шенбер құру
Топка бөлу
«Ақ тілек. Әсем күлкі»
-Көңіл күйлерің қалай?
-Керемет! (қолдарын көтереді).
-Сабаққа дайындықтарың қалай?
-Тамаша! (алақандарын шапалақтайды).
-Ынталарың қалай?
-Ғажап! (аяқтарын тарсылдатады).
-Ендеше сабағымызды бастайық!
-О, о, о (бас бармақтарын көтереді)
Оқушылар 5 топ болып бөлініп отырады. ОЖТ
АКТ
Үй тапсырмасы «Ой қозғау»
«Топтастыру» әдісі «Наурыз -жыл басы» өлеңін мәнерлеп оқыту
1.Қандай бала бата алады?
2.Өлеңде қандай мереке туралы жырланған?
3. Наурыз мейрамын сен қалай қарсы аласың?
-Наурыз мерекесінде қандай ұлттық тағамдар пісіріледі. ( күннің шуағына орналыстырады) Білу
Кіріспе
Жаңа сабақты меңгерту
Видео көрсету
-Балалар мына бейне көріністен не байқадыңдар?
- «Ерте, ерте, ертеде» деп басталатын халық шығармасы қалай аталады?
-Ертегілердің қандай түрлері бар?
Ертегілер


Шыншыл ертегілрі
Қиял ғажайып ертегілері
Жан- жануарлар туралы

СТО
ОЖТ (ДО)
эл. оқулық
АКТ
Түсіну
Оқулықпен жұмыс
«Болжау кестесі»
Топтық жұмыс
Ертегінің мазмұнын сурет арқылы түсіндіру
Кейіпкерлер арасында сөйлеу диалог құрап, ертегіні рөлге бөліп оқыту.
I топ Тышқан мен бақа
II топ Қоян
III топ Түлкі
VI топ Қасқыр
V топ Аю СТО
ДО
Сбр-3968
ОүБ
АКТ
Қолдану Дәптермен жұмыс.
Мақал –мәтелдерді оқып, дәптерге жазу.
1.Бірлік болмай, тірлік болмас.
2.Ырыс алды -ынтымақ.
3.Саусақ бірікпей, ине ілікпейді. ОЖТ(ДО)
ОүБ, ЖЕ
Сергіту сәті «Жан- жануарлар» биі Оқушылар әуенмен билейді Талдау
Жаңа сабақты бекіту
«Суреттер сөйлейді» әдәсі Сендер осы жануарлардың орнында болсаңдар қандай үй салар едіңдер? Әр топ өз армандаған үйлерін салады. СТО, ЖЕ
ОүБ
ОБ ж/е Көш
Жинақтау
Сабақты қорыту.
Жеке жұмыс «Адасқан сөздер» ойыны
Іс- қимылдың қай аңға қатысты екенін сызықтармен көрсет.
секіріп түлкі
алақ- жұлақ етіп аю
қорбаңдап қасқыр
жүгіріп бақа
ытқып- ытқып тышқан
қуанып қоян
әр оқушы жеке- жеке жұмыс істейді. СТО, ДТО
ОүБ

Бағалау
Кері байланыс
Үй тапсырмасы
БҮҮ кестесі
Смайликтермен
Екі жұлдыз,
-1905159385 бір тілек
384810136525
Үйшік ( орыс ертегісі) 175-179 бет
Смайлик арқылы топты бағалайды. Бағалау парағы бойынша қорытынды бағасын шығарады.
-Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өздеріне ұнаған екі әрекеттері туралы ойларын және бір ұсыныс, тілектерін стикерге жазады.
Түсініп оқу, әңгімелеу. Мақал- мәтелдерді жаттау
ОүБ ОБ