Саба?ты? та?ырыбы: Жуан ж?не жі?ішке дауыстылар. О, ?ор?айын мен неге?
Сабақ № 34
Пәні Ана тілі Күн реті: 2016 ж Бекітемін ------------
Сабақтың тақырыбы: Жуан және жіңішке дауыстылар. О, қорқайын мен неге?
Сабақтың мақсаты:
а) Жуан жіңішке дауысты дыбыстар бойынша білімдерін пысықтау, нағашы ата туралы түсініктерін қалыптастыру.
ә) Оқушылардың сабақ барысында есте сақтауын сөздік қорын дамыту, логикалық ойлауын дамыту.
б) Үлкен кісіні сыйлауға, құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақта пайдаланатын көрнекті-құралдар:кеспе әріптер.
Пайдаланатын әдіс-тәсілдер; сұрақ-жауап,
Пәнаралық байланыс:
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сынып бөлмесінің тазалығына көңіл бөлу,сабаққа дайындау.
ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:Үйге тапсырманы еске түсіріп пысықтау.
Ш.Өткен материалдар бойынша білімдерін тексеру кезеңі:Дауысты және дауыссыз дыбыстар туралы білімдерін пысықтау .
IV.Мақсат қою кезеңі:
-Балалар , бүгін біз сіздермен жуан, жіңішке дауысты дыбыстарды таддаймыз.
V.Жаңа сабақ:Оқулығымыздың 62 бетіне қарайық.Өлеңді жаттап алыңдар52-жаттығу Көп нүктенің орнына керекті әріпті қойып, сөйлемдерді көшіріп жазыңдар.Өркен ерте тұрды.Ол т... сегін жинады.Апасы қ...ра сыпырып жүр екен.Өркен күрек алды.Ол апасына к... мектесті.
2. О, ө дыбыстар бар сөздердің астын сызыңдар.
53-жаттығу І.Көп нүктенің орнына берілген жуан дауыстылардың жіңішке сыңарларын тауып жазу.Жуан дауыстылар:а,о, ы, ұ.
Жіңішке дауыстылар:,....,
2.Жуан жэне жіңішке дауыстыларға қатысты сөздар тауып айту. 54-жаттығу: Сөздердің дыбысталуын салыстырып оку.
VI.Жаңа материалды пысықтау:Өлеңді оқуО, қорқайын мен неге?
VII.Бекіту кезеңі:1.Өлеңді оқу барысында әрбір сөйлемнің, сондай-ақ екі кісі сөзінің-диалогтің дауыс ырғағын сақтаңдар.2. Өленді талдап қосымша сұрақтар қою.
VIII.Үйге тапсырма, бағалау:Өлеңді мәнерлеп оқып келу. 3. «Нағашыата»туралы әңгіме жазыңдар.