Word по казахскому языку на тему Жуан ж?не жі?ішке дауысты дыбыстар ж?не оларды? ?ріптері (1 класс)


Бастауыш сынып мұғалімі Бисембаева Күлімжан Ерекешқызы
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ана тілі Күні 1 сынып
Сабақтың тақырыбы Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар және олардың әріптері

Мақсаты Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар және олардың әріптері жайында ақпарат бере отырып білімдерін тереңдету, тапсырма орындау барысында қолдана алу дағдысын қалыптастыру.
Жұмыс нәтижесі Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар және олардың әріптері танысу арқылы біледі, жазады, кестеден көрсете алады және өмірмен байланыстырады.

Сілтеме «Атамұра» баспасы 2013 ж.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер Диалогты оқыту; Оқуды және оқыту үшін бағалау; Кітаппен және дәптермен жұмыс; АКТ-ны қолдану; Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс; «Адасқан әріп»; «Қажет емесін алып таста»; Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.
Ресурстар Постер А4; түсті қарындаш, маркерлер, стикер, т.б.
Сабақтың өтілетін уақыты 45 минут
Сабақ жоспары 1.Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою
2.Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша
3.Рефлексия
4.Үйге тапсырма
Үйге тапсырма Өлеңді жаттау және жаттығу жазу.
Сабақтың тақырыбы: Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар және олардың әріптері.
Сабақтың мақсаты: Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар және олардың әріптері жайында ақпарат бере отырып
білімдерін тереңдету, тапсырма орындау барысында қолдана алу дағдысын қалыптастыру.
Ойлауды Блум
бойынша жіктеу Мақсат Тапсырма түрі
Түрткілер Нәтиже Бағалау
критерийлер дескриптор ұпай жиынтық баға
Білу Үй тапсырмасы
Дауысты және дауыссыз дыбыстар мен әріптер тақырыбы бойынша білімін анықтау Бағдаршамның түстері арқылы топқа бөлу.
Топ ережесін есіңе түсіру.
«Миға шабуыл» диалог жүргізу:
-Дауысты дыбыс дегеніміз не?
-Дауыссыз дыбыс дегеніміз не?
-Дауысты дыбыс әріптерін атаңдар?
Әр топ талдау жасайды:
«Күрте», «орамал», «ғарыш» сөздеріде неше буын, неше әріп, неше дыбыс бар?
«Ой шақыру» арқылы үй
тапсырмасы мен жаңа тақырыпты байланыстыру.
Сұрақ-жауап арқылы қызығушылығы оянды және білімін көрсетті Дауысты және дауыссыз дыбыстарды жатқа білемін
Сабақ толық ашылды
3 Сабақ толық ашылмады
2 Сабақ ашылмады 1 Түсіну Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар және олардың әріптерін түсіну Оқулық бойынша топтық жұмыс жасау. Өлеңді «Төлдер» мәнерлеп оқу және бір-біріне түсіндіру.
Өлеңнің негізгі идеясын түсінеді Өлеңнің негізгі идеясын түсінеді Тапсырманы толық орындады
3 Қателіктері болды
2 Мүлдем орындай алмады
1 Қолдану Өлеңге сәйкес тапсырманы орындау дағдысын қалыптас-у Топқа бөлу:
І топ: «Бота»
ІІ топ: «Құлын»
ІІІ топ: «Қозы»
«Постер қорғау» «Төлдер» өлеңнен түсінгенін қағаз бетіне суретін салу және түсінгенін әңгімелеп айту.
Сергіту «Қара жорға» биі Тапсырманы орындау дағдысы қалыптасады Қолдана алу мүмкіндігі Қалыптасқан
3 Толық емес
2 Қиын
1 Талдау Өз әрекетін талдау және түсіндіру Дәптермен жұмыс:
Жуан дауысты дыбыстарды бір сызықпен және жіңішке дауысты дыбыстарды екі сызықпен сызу.
167698621814700144838621814700718625218147001210994218147009315452203450039272321785400Қой, ешкі, серке, түйе,
8585202133600067437020383500тоқты, теке, саулық. Жазғандарын талдап өз қорытындыл-н дәлелдейді Диалогты оқыту
арқылы Диалог құрып, қорытынды жасайды
3
Тек диалог құрайды
2 Жұмысқа қатыспайды
1 Жинақ
тау Білімдерін ортаға салып қорыту «Адасқан әріп» сөз құрастыру және жуан дауысты дыбыс пен жіңішке дауысты дыбысты табу, сызу:
1-топ: сзғышы
2-топ: ақлам
3-топ: әдтпер
Алған білімдерін жинақтап, ой тұжырымдайды Ойларын жинақтайды, тұжырымда-ы Толық шықты
3 Қиналды
2 Шыға алмады 1 Бағалау Логикалық ойлауын дамыту «Қажет емесін алып таста» ойнында сурет ішіндегі артық затты сызып тастайды және себебін түсіндіріп айтады.
«Рефлексия»
Сабақтан алған әсерін стикерге «Смайлик» арқылы көңіл-күйін білдіреді.
Ойланады, тілін дамытады Логикалық ойы Креативті
3 Ойы жүйелі, тың ойы емес 2 Жалпыға ортақ ой 1 Өзін- өзі бағалау
Білім алушының аты: _______________
1-тапсырма
Постер қорғау 1923073937000 2647953937000 1614863937000 2-тапсырма
Дәптермен жұмыс 1835156003200 2647956223000 1614856003200 3-тапсырма
«Адасқан әріп» 1835153741600 2647953746500 1612903614600 4-тапсырма
«Қажет емесін алып таста» 2011005080000 2647955080000 1612905075100