Информатика п?ні бойынша саба? жоспары Модельдеу
21 сабақ
Сабақтың тақырыбы Модельдер түрлері
Сілтеме Әдістемелік нұсқаулық , оқулық , МАН кітабы
Сабақтың мақсаты А)Оқушыларға модельдер ұғымын естеріне түсіре отырып статистикалық жіне динамикалық моделдердің ерекшеліктерін өз бетінше түсінуіне мүмкіншілік жасау
Ә)Модель типтерінң екіге бөлінуінің маңызының неде екендігін түсіну арқылы , оларға мысалы келтіре отырып ,өз бетінші қорытындыға келуге дағдыландыру .
Б)Топ ішінде жұмыс жасай отырып ,басқа сыныптастарының жасаған жұмыстарына баға беруге дағдыландыру .
Күтілетін нәтиже Статистикалық және динамикалық модельдерге сипаттамалар келтіру мен қатар олардың атқаратын қызметін ашып, әр бір операторларға талдау жасату.
Топта жұмыс жасау мәдениетін, бір біріне көмектесу дағдыларын
қалыптастыру.
Сабақта қолданылатын әдістер Ыстық орындық стратег. Арқылы үй тапсырмасын тексеру.
Бағалау критерийі бойынша бағалау.
Білу Ой қозғау Компьютерлік және компьютерлік емес модельдерды ажырату
Болжау Статистикалық және динамикалық модельдердің арасындағы айырмашылықтарды талдату
Қолдану Есептегі бүтін , тіркестік логикалық амалдарды сипаттау
Талдау Ой талқы Күрделі типтегі массивтер, жиындар, жазулар және файл операторларының атқаратын қазметтеріне талдау анықтама беру
Жинақтау Топтастыру [ ] мына белгінің массивте неге қолданылады?
Бағалау Топтық бағалау
Рефлексия смайликпен көрсету
Түйінді идея Оқушылар сыни тұрғыдан мәліметтер типтерінің түрлерін дұрыс талдап беру арқылы , нақты дәлелмен сөйлеуге дағдыланады .
Сабақ кезеңдері Ұйымдастыру кезеңдері
Үй тапсырмасын сұрау
Жаңа материялды меңгеру
Бекіту тапсырмалары
Қорытынды
Бағалау
Ұйымдастыру
кезеңі Оқушыларды өз еріктерімен екі топқа бөліп отырғызу. Мұндағы мақсат оқушылардың кім-кім бірлесе отырып берілген тапсырманы қандай деңгейде орындайтының бақылау.
Қайталау жұмыстары . Модель деген не?
Модельдеу деген не?
Жаңа тақырып материялымен танысу 1.Модель түрлері
1-топ
1.Статистикалық модель деген не?
2. Модельдің ортақ қасиеттері?
Модельдердің қасиеттеріне қарай жіктелеуі? 2-топ
Динамикалық модел деген не?
Мысалы келтіру.
Модельдерді көрсету әдісіне қарай топтау.
Материалдық модель деген не?
Қорытынды 1.Оқу моделіне маысал келтіру.
2.Ақпараттық, вербальдік модель деген не?
3.Модельдеу кезеңдері?
Бағалау Топтар бірінің жұмысына бірі баға береді .(өзара бағалау )
Үйге тапсырма 54 беттегі «Сұрақтар мен тапсырмалардағы 4,6 тапсырмаларды орындау
Рефлексия Оқушылардың сабақта не үйренгендігін бақылауда ұстау .
Не сәтті өтті?
Не сәттсіз өтті?