Модельдеу ж?не анимация та?ырыбында информатика п?ні бойынша ?тілген саба?ты? ?ыс?а мерзімді жоспары
2292350147320Төлжан Айжан Пайызханқызы
І деңгей бағдарламасын меңгерген
жоғары санатты информатика пәнінің мұғалімі
Жеңістің 30 жылдығы атындағы орта мектебі
Жамбыл облысы Жамбыл ауданы Аса ауылы
600000Төлжан Айжан Пайызханқызы
І деңгей бағдарламасын меңгерген
жоғары санатты информатика пәнінің мұғалімі
Жеңістің 30 жылдығы атындағы орта мектебі
Жамбыл облысы Жамбыл ауданы Аса ауылы
ҚМЖ 10 «А» сыныбы
Сабақтың тақырыбы 3D-модельдеу және анимация. Виртуалдылық шынайы әлемді танып білу
тәсілдерінің бірі
Мақсаты 3D-модельдеу және анимация. Виртуал, виртуалды өмір ұғымдарына түсінік беру, шығу тарихымен таныстыру. Логикалық ойлау қабілеттерін дамыту. Пәнге деген қызығушылықтарын арттыру .
Жұмыс нәтижесі Шығармашылық жұмыстарын жоспарлауды жасай біледі; жеке, жұпта, топта жұмыс жасай алады, өз ойын дәлелдей алады
Сілтеме Оқулық: Информатика.10-сынып Жаратылыстану-математикалық бағыт Б.Қ.Сапарғалиева, Н.Е.Масалимова, Г.А.Тезекбаева
Астана, «Арман-ПВ», 2014 ж _____________
Негізгі идеясы Виртуалдық, модельдеу, үшөлшемді графика ұғымдарын біледі; үшөлшемді графика құратын компьютерлік программа түрлерін меңгереді.
Қолданылған әдістері мен тәсілдері Диалогты оқыту: сұрақ қою, әңгімелесу;
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету
Оқуды және оқыту үшін бағалау
Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс;
Ресурстар Проектор, ДК, интернет, дидактикалық таратпа материалдар, стикерлер, плакат, маркерлер, желім, кір жаятын жіп, қыстырғыштар.
Сабақтың өтілетін уақыты 45 минут
Сабақ жоспары Ұйымдастыру:
а) «Бір тілек» әдісі (шаттық шеңбері, бір-біріне шар беру арқылы сабаққа байланысты бір тілек айту, мысалы: сәттілік, бірлік, т.б.);
ә) «Серпілмелі сауал» әдісі (бір-біріне доп лақтыру арқылы өткен тақырып бойынша сұрақ қойып жауап беру);
б) топқа бөлу (екі түсті әріптер арқылы 2 топқа бөлу),
«модельдеу» және «анимация» топтары
Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша
а) компьютерде тест тапсыру
ә)жаңа тарауға кіріспе (мұғалім интернеттен сайттарға шолу жасау арқылы оқушыларға жаңа тақырып бойынша қысқаша түсініктеме беріп, керекті сайттар тізімін береді)
б) «Тыңдайтын үшбұрыштар» әдісі
в) постер жасап, қорғау
г) деңгейлік тапсырмалар орындау
Рефлексия «екі жұлдыз, бір тілек»
Үйге тапсырма
Үйге тапсырма Берілген сайттар бойынша ізденіп, реферат жазып келу.
Ойлауды
Блум
бойын
ша жіктеу Мақсат Тапсырма түрі.
Түрткілер. Нәтиже Бағалау
Крите-рийлер Дескриптор Ұ-пай Жи-ын-тық баға
Білу Үй тапсырмасы
ІІІ тарау (алгоритмдеу және прог-раммалау) бойынша білімін анықтау. Тест. 1.Алгоритм -
2.Интерфейс -
3.Цикл -
4.Күрделі шарт дегеніміз –
5. Жиым -
6. Анимация –
т.б. Сұрақтарға жауап беру арқылы қы-зығушылы-ғы оянады, білімін көрсетеді. Білім көлемін зерделеу
Сұраққа толық жауап берді 3 Сұраққа жартылай жауап берді 2 Сұраққа нашар жауап берді 1 Түсіну Оқулық мәтінін игерту
Оқиды, жеке, жұпта, топта талқылайды
Берілген тап-сырма бойын-ша постерге өз ойларын түсіріп қорғайды. Тақырып-тың басты идеясын табады Тақы-рыптың басты идеясын табу Тапсырма-ны толық орындады 3 Қателіктері болды 2 Мүлдем орындай алмады 1 Қолдану Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру1- тапсырма: Көзбен көретін айғақтар негізінде сын тұрғысынан ойлау Алған білімін тәжірибеде қолдана алады. Іс-тәжірибе жасау дағды-сын қалып-тастыру Қалыптас-қан 3 Толық емес 2 Қиын 1 Талдау Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау,
ой шешімін табу. 2- тапсырма: Көзбен көретін айғақтар бойынша сауалнама Салыстыру арқылы пікірталасқа түседі. Пікір-талас
қа түсу диалог құрып, қорытынды жасайды 3 тек диалог құрайды 2 жұмысқа қатыспайды 1 Жинақ-тау Алған білімдерін тәжірибеде қолдана білу 3-ші тапсырма Қажеттілігін салыстыра
нақтылайды Жағдаят-тан шыға білу құзыреті Толық шықты 3 Қиналды 2 Шыға алмады 1 Бағалау Оқушылар өзін-өзі, жеке, топта бағалайды Бағалау парағы,
стикерлер Ойланып шешім қа-былдайды, ізденеді. Логика-лық ойы Креативті 3 Ойы жүйелі, тың ойлы емес 2 Жалпыға ортақ ой 1 Рефлек-сия