Розвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма. Тема. Практичне ознайомлення з речен
Розвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма. Тема. Практичне ознайомлення з реченням. Складання речень за малюнком. Слухання казки «Колобок». Ознайомлення з зошитом, його розлініюванням. Виконання вправ у допоміжому рядку. Письмо «бордюрів» (Колобок). Пальчикова гімнастика.
Мета. Систематизувати знання дітей про українські народні казки; перевірити знання, вміння, навички дітей. Повторити розліновку зошита. Розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення; виховувати доброту, гостинність, працелюбність, чесність.
Обладнання:мультимедійний посібник,картинки казкових героїв
Словник:речення, зошит, розлінювання, казка, казкові герої.
Хід заняття
1.Організаційний момент.ПривітанняПродзвенів і стих дзвінок.
Починається урок.
Всі за парти тихо всілись
І на мене подивились
ІІ.Актуалізація та мотивація навчальної діяльності
2780665828040- Сьогодні ми з вами вирушимо у невеличку подорож країною Казок, де згадаємо знайомі вам українські народні казки, які вчать нас бути слухняними, добрими, милосердними, привітними. Будемо виконувати різні завдання, для того, щоб розвивати свій мозок і бути розумними і кмітливими. А допомагати нам буде добрий і веселий герой казки, відомої вам з дитинства.
1.Загадка
Я – клубочок не простий,
Я – клубочок чарівний,
Я – тобі допоможу,
Ти за мною тепер йди
І знання собі знайди. („Колобок”)
Пам’ятаєте казку «Колобок»?
Кого зустічав Колобок?(зайця, вовка, ведмедя, лисицю)
Скількома словами ви відповідали?Правильно. Це маленьке слово є реченням і ми будемо його позначати однією рискою(Показ на дошці)
2.Загальне уявлення про речення
- Діти ! Ми з вами переконались, що одним словом ми можемо дати з вами відповідь, що одне слово буває дуже потрібним. Спробуємо?
3.Гра «Художники»
Я пропоную слово, а ви створюєте словесну картину.
Вечір(темно, немає сонечка, всі лягають спати, на небі з`являються зірки).
Ранок(співають пташки, піднімається сонечко, час до школи)
Холодно(шуба, сніг, мороз).
4.Створення проблемної ситуації
Що зробив Колобок не слухаючись бабу та діда? (Втік)
Втік від кого?(від діда, від баби…)
Як ви відповідали?(декілька слів).
Речення може складатися з кількох слів.
5.Ознайомлення з видами ліній
Казка «Лінія – чарівниця»
Це було дуже давно. Страшний звір прийшов на галявину, де жили люди. Вони злякались його але встигли сховатися.Покрутився, погарчав – нема нікого. Раптом побачив на землі намальовану страшну потвору. Злякався страшний звір так, що навіть шерсть дибки стала. Загорланив він від страху і втік.
Ось так за допомогою ліній з`явились перші зображення.
- Тож давайте познайомимося з лінією –чарівницею!
198056523920456.Пальчикова гімнастика
Сонечко
Ясне сонечко в кімнату
Дивиться в віконечко,
Дуже раді всі малята,
Плескають в долонечки
Руки перехрещені тильним боком долоней до себе. Спочатку пальці обох рук стиснуті в кулаки, потім пальці-промінці розкриваються, руки повертаються вправо-вліво. У кінці віршика діти плескають у долоні7.Робота в зошиті
-У робочому рядку Колобок біжить.
-А у якому стрибає?
Прийшов час відпочити з Колобком
8.Фізкультхвилинка
У країні казочок
Жив веселий Колобок.
Разом з ним усі звірята
Шикувались на зарядку.
Похитали головою,
Раз – притупнули ногою,
Руки вгору піднесли,
Трішки ними потрясли,
Нахилились вліво, вправо,
Та цього іще замало.
Руки вгору, руки вниз,
Раз – присіли, піднялись.
Головою похитали
Й працювати знов почали.
9. Слухання казки «Колобок»
10. Ілюстративна вікторина «З якої казки?»
3176807413231. Що за хатка на узліссі? Вся ворушиться, дрижить. Де не взявсь кабан біжить. Тут і вовк іде, й ведмідь, Й кожен хоче в хатці жить. Так вже тісно їм усім- Ось-ось- ось порветься дім. Що за дім такий лежить, І ворушиться й дрижить? ( „ Рукавичка”)
Порахуйте швиденько скільки тварин вмістилося в рукавичку?
2913038677002. Знайшов півник колосок, Змолов борошна мішок. Спік негайно у печі Пиріжки та калачі. Мишенят не пригощав, Бо жоден з них не помагав. ( „Колосок”)
Порахуйте, скільки мишенят було?
3. З якої казки ці рядки
«Журавель стук, стук дзьобом — нічого не спіймав.
А Лисичка тим часом лиже та й лиже кашку, аж покисама всієї не з'їла. («Лисичка і Журавель»)
ІІІ. Підведення підсумку. Бесіда
- Молодці! Ви так багато казок знаєте!
Згадайте, чим закінчилася казка про Колобка?
За , що його з’їла Лисиця?
- Казка вчить нас бути слухняними? (Так)- Ми повинні бути такими, як Колобок? (Ні)- Потрібно з кожним, кого зустрінеш, починати розмову? (Ні)- Потрібно завжди вітатися з тим, кого зустрінеш? (Так)
Будьте слухняними, працелюбними, гостинними, чесними, поважайте матусю і татка, один одного, не робіть так, як Колобок, не будьте хвалькуватими!.
«Колобок настрою»
У вас у зошитах намальовані Колобки. Яке обличчя у першого? Другого?
Давайте намалюєте колобків з таким обличчям, яке вам більше подобається.
Якщо вам сподобалося наше заняття, у вас гарний настрій, добре себе почуваєте, намалюйте радісне обличчя.
Якщо вам не все сподобалося, вам не зовсім цікаво, намалюйте похмуре обличчя.