Ознайомлення з навколишнім світом і художнє конструювання Тема. Твоя сімя. Прізвище,ім`я, домашня адреса, склад сімї. Малювання « Мама, тато і я — дружна сімя».
Розвиток зв`язного мовлення, навчання грамоти, підготовка руки дитини до письма. Тема. Складання речень за малюнком «Моя сім`я». Письмо коротких прямих похилих ліній. Пальчикова гімнастика. Слухання вірша Н. Чемериса «Що таке сім’я?».
Письмо «бордюрів» (дівчинка).
Мета: збагачувати уявлення дітей про сім’ю, розвивати позитивне ставлення до рідної домівки, виховувати почуття гордості за свою сім’ю.
Обладнання: мультимедійний посібник, малюнки
Словник: похилі лінії, сім`я, родина
ХІД ЗАНЯТТЯ
І.Організація класу
Привітання
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався,
Зараз сядуть всі дівчата,
А за ними і хлоп`ята.
Вправа «Струм»
Діти стають у коло, беруться за руки і посмішкою вітають «сусідів» праворуч і ліворуч, передаючи «струм», потискаючи один одному руки.
ІІ.Актуалізація та мотивація навчальної діяльності
1.Читання вчителем вірша Н. Чемериса «Що таке сім’я?»
Що таке сім’я
Розкажу вам, друзі, я,
Що таке моя сім’я.
Разом дружно проживаємІ пісні про це співаєм.
Люба матінка моя, -
Як пишаюсь нею я!
В неї руки золотії,
Серцем кожного зігріє.
Тато сильний і завзятий –
Він господар в нашій хаті.
Все майструє, все ладнає,
Бо до всього хист він має.
Дід і бабця у пошані –
Вони праці ветерани.
Всіх онуків міцно люблять
І як пташечки голублять.
Є у мене ще й брати –
Кращих в світі не знайти.
Ось і вийшло: всіх сім «я»,
Знайте, це і є сім’я.
Н. Чемерис
Кого уявляли, слухаючи вірш?(маму, тата, дідуся, бабусю, братика, сестричку)
Сьогодні ми з вами будемо говорити про сім’ю.
2.Робота над складанням речення
Ви відповідали мені одним словом. Але нам не завжди зрозуміло, коли ви відповідаєте одним словом , ми не можемо уявити ту людину , про яку ви кажете. Тому речення можуть складатися з одного, двох, трьох і більше слів.
- Поки ми не навчилися читати, писати, не знаємо всіх букв, то речення ми будемо позначати так:
Склади речення про тата, маму, дідуся, бабусю, сестричку, братика, сім`ю.Вчитель читає дітям вірш другий раз за куплетами та по черзі задає питання.
- Якою може бути сім`я?
3. ФізкульхвилинкаДружно вправними руками
Допоможемо ми мамі.
Посуд гарно перемиєм,
Витрем насухо, складем,
І при цьому не поб’єм.
Пил зітремо й підметемо –
Скрізь порядок наведемо.
4. Гра-жарт «Я»
- Я запитуватиму, а ви, якщо це робите, відповідаєте «Я»
- Хто з вас любить працювати?
- В'язати, шити, вишивати?
- Хто свій одяг береже?
- Під ліжко його кладе?
- Хто вазони поливає?
- Завжди мамі помагає?
- Хто пилюку витирає?
- А хто сміття розкидає?
- Хто лінується вставати?
- Хто спішить допомагати?
- Тепер бачимо усі:
Хто працює, а хто – ні!
5.Пальчикова гімнастика
Моя сім’я
Це дідусь,
А це бабуся,
Це татусь,
А це матуся,
А малюк, звичайно, я –
Ось і вся моя сім’я.
(По черзі загинати пальчики до долоньки, а зі словами «Ось і вся моя сім’я» другою рукою охоплювати весь кулачок.
6.Робота в зошиті .Письмо «бордюрів» (дівчинка).
ІІІ. Підсумок заняття
Що вам сьогодні найбільше запам’яталось?
Яким було наше заняття?
Якими ви були на занятті? Поаплодуйте собі за роботу.
Математика і штрихування
Тема. Поняття «старший», «молодший». Формування навички лічби предметів в межах 10. Число і цифра 2. Обведення у зошиті цифри 2. Штрихування круга хвилястими лініями.
Мета.Вдосконалювати навички лічби; ознайомити дітей з числом і цифрою два; формувати уміння порівнювати групи предметів за кількістю.Встановлювати відношення між числами « більше», « менше».Розвивати логічне мислення, пам'ять.Виховувати любов до предмету.
Обладнання: мултимедійний посібник, картки з зображенням членів родини.
Словник: число і цифра 2,круг, рахунок
Хід заняття
І . Організація класу.ПривітанняОсь дзвінок нам дав сигнал, Працювати час настав, То ж і ми часу не гаймо, Свій урок розпочинаймо.
ІІ. Актуалізація та мотивація навчальної діяльності
1.Лічба
- Скільки всього людей ви бачите на малюнку?
- Попереду хто стоїть?
-Позаду?
- Хто з них наймолодший?
- Хто найстарший?
Доведіть.Поясніть.
-Хто стоїть за хлопчиком?
- Хто за дівчиною?
-Чи дружну родину ви бачите? Чому?
2. Весела лічба
- Скільки у дитини цукерок??
- Скільки очей ?
- Скільки бровей?
- Скільки вух?
- Скільки рук?
- Скільки ніг?
3. Практична робота
- Покладіть один червоний кружечок. До нього додайте ще один жовтий кружечок . Скільки стало кружечків? Як отримали два кружечки?
- Покладіть один зелений трикутник. До нього додайте ще один червоний трикутник. Скільки стало трикутників? Як отримали два трикутники?
4. Робота з демонстраційним матеріалом
На набірному полотні вчитель виставляє силуетний малюнок .
Скільки дівчаток ви бачите? Як зробити, щоб стало 2 дівчинки? Яке число отримали? Отже, якщо до одного додати ще один, то отримаємо два.
У математиці говорять: якщо до одного додати один, то отримаємо два. Або 2 – це 1 і 1.
Як же отримали число 2 із числа 1?
5. Ознайомлення з цифрою два
А це що вигляда за голова?Та це ж, напевно, цифра два!Дійсно, друга цифра – два.В неї кругла голова.Вона – наче лебідь у морі:Зігнута шийка, хвіст угору.
- А ще кого нагадує цифра два?
- Лебедя, фламінго, змію тощо.
6.Пальчикова гімнастика
« Моя сім’я»
Давайте уявімо, що кожен пальчик — це хтось із нашої сім'ї.
Перший пальчик — наш дідусь,
Другий пальчик — то бабуся,
Третій пальчик — наш татусь,
А четвертий — то матуся,
А мізинчик — наш малюк.
7.Робота в зошиті
6. Цікаві вірші
Ніби лебідь вигнув шийку,Випливає цифра двійка.Два – це пара:Дві сестрички,Дві руки, дві рукавички,Ока два, по два крилаЄ і в півня, і в орла.
7. Загадки
- Два кільця, два кінця, а посередині – цвях.
( Ножиці)
- Біжать два пси – позадирали носи.
( Лижі)
8. ФізкультхвилинкаРаз — підняти руки вгору, два — нагнутися додолу. Не згинайте, діти, ноги, як торкаєтесь підлоги. Три, чотири — прямо стати, будем знову починати.
9. Робота з демонстраційним матеріалом
На набірному полотні малюнки.
- Скільки людей зліва? Скільки справа? Де менше?(Під малюнками вчитель виставляє цифрові картки.) Яке число менше — 1 чи 2? У математиці для порівняння чисел використовують спеціальні знаки. Слово "менше" позначається знаком "<" (вчитель виставляє картку - <).-Запис 1 < 2 читається так: "один менше двох". (Учні повторюють.)Аналогічно проводиться робота на порівняння чисел 2 > 1, 1 = 1.
IІІ.Підсумок заняття
Яке число ми сьогодні вивчали?
Якою цифрою воно позначається?
Чи виникали сьогодні складнощі?
Сподобалось заняття?
Що найбільш вразило?
Ознайомлення з навколишнім світом і художнє конструювання
Тема. Твоя сім'я. Прізвище,ім`я, домашня адреса, склад сім'ї. Малювання « Мама, тато і я - дружна сім'я».
Мета:дати уявлення про сім’ю, хто її складає. Вправляти дітей вживати слова, якими позначають батьків, рідних дорослих і дітей, ласкаві назви членів родини в кличній формі, розповідати розповідати про свою родину за фотографіями.Розвивати словник , збагатити словами, що означають назву людей в родині: мама, тато, дідусь, бабуся, сестра, брат.Виховувати у дітей любов до родини та батьків.
Обладнання:мультимедійний посібник
Словник:сім`я,прізвище, ім`я, домашня адреса, склад сім`ї
Хід заняття
І.Організація класаІІ.Актуалізація та мотивація навчальної діяльності
1.Розмова з дітьми
Діти, мене звати Світлана, а як вас звати? Діти по черзі відповідають на моє питання.А ще у мене є прізвище – Ахмадєєва. Хто знає своє прізвище?Учні, які знають прізвище піднімають руку та відповідають.
У нашої школи є адреса – вулиця ШевченкА,277. А чи знаєте ви свою адресу? деякі дають відповідь.
Якщо ви не знаєте свою адресу, то дізнайтесь її у батьків і дасте відповідь на наступному занятті.
2.Гра «Мікрофон»
Назви своє прізвище, ім’я, домашню адресу, склад сім’ї.
Як звати маму, тата, братика чи сестричку?
Як звертаєшся до своїх рідних?
Про що любите розмовляти?
3.Розгляд малюнків
Яка кількість членів сім`ї?
Скільки дітей?
Скільки дорослих?
Чи дружна сім`я?
Чому ви так вирішили?
Яка кількість членів сім`ї?
Скільки дітей?
Скільки дорослих?
Чим відрізняється ця родина від попередньої?
Щасливі вони?
Як зобразити щастя на обличчі?
4.Дидактична гра «Сім’я»
Діти розповідають про членів родини.
5.Дидактична вправа « Хто мене любить »
Діти називають членів сім’ї, розповідають, хто його любить і за що, називають імена членів родини.
6.Розгляд дитячих малюнків
Намалюйте свою дружну сім`ю
ІІІ.Підсумок заняття
Що сподобалось?
Чому навчилися?
Чого дізналися нового?