Ознайомлення з навколишнім світом і художнє конструювання Тема. Розмаїття тваринного світу. Не скривдь жодної тварини! Гра «Впізнай тінь». Конструювання звірів з геометричних фігур.
Ознайомлення з навколишнім світом і художнє конструювання
Тема. Розмаїття тваринного світу. Не скривдь жодної тварини! Гра «Впізнай тінь». Конструювання звірів з геометричних фігур.
Мета.Засвоїти українські назви свійських тварин; визначати змістову ознаку низки слів; знаходити незнайомі слова у мовному потоці та пояснювати їх значення; удосконалювати мовні уміння і навички; розвивати уміння аналізувати, спостерігати; розвивати логічне мислення, увагу, дрібну моторику руки; формувати соціальну та інформаційну компетентності; виховувати працелюбність, бережливе ставлення до тварин; формувати здоровий спосіб життя.
Хід заняття
І.Організація класу. «Зосередження»
На уроці працювати
Треба добре дуже,
І тоді всього багато
Ти узнаєш, друже!
ІІ. Актуалізація та мотивація навчальної діяльності
1.Робота над загадками
Стоїть біля ялинки
Пухка і сіра, як хмарина.
Вона нам вовною дає Турботу і тепло своє. (Вівця)
Граціозно і завзято,
Мчить із гривою звірятко,
Любить моркву, сіно їсть,
Скаче в полі, ніби мить.
Взимку на лужкуЇсть сіно, що в стіжку, І дасть нам у відроСмачненьке молоко.( Корова )
2.Вправа на визначення змістової ознаки ряду слів.
(діти промовляють назви тварин хором за малюнками).
Ми щойно відгадували загадки про тварин.
Скажіть, загадки були про свійських чи диких тварин?
Яка різниця між ними?
3.Фізхвилинка -гра «Зображення тварин»
Я вам демонструю картки із зображенням тварин, ви виконуєте їх дії. Будьте уважними!
Зайчик (стрибають), Ведмедик (переставляють одну ногу, другу), кішка (руками вперед, рухи кистю руки), вівця, кінь, корова, кури…
Скажіть, хто, на вашу думку, зайвий зайчик, ведмедик чи кішка? Чому?
4. Гра «Знайди тінь»
5. Гра - вправа ( групова) «Хто як голос подає?»
6.Конструювання звірів з геометричних фігур
Назвіть відомі вам геометричні фігури. (Відповіді учнів)
Так, правильно! Це квадрат, коло, трикутник, прямокутник, ромб, еліпс (овал), пряма лінія. Які їх властивості? Хто з вас зможе накреслити ці фігури на дошці?
Де в навколишньому середовищі ви зустрічалися з моделями геометричних фігур?
(Світлофор — три кола; ґудзики, монети, схожі на коло; дорожні знаки — трикутники, квадрати; аркуш зошита, підручник — прямокутники, намальований огірок — овал (еліпс)).
ІІІ. Підсумки заняття.
Яких свійських тварин ви запам’ятали?
- Яку користь приносять тварини людям (корова, порося, вівця, куриця, коза)?
-Яку корисну їжу ви запам’ятали?
- Навіщо людям пити молоко, їсти яйця, сир, м'ясо?
- Чи є у вас домашні улюбленці?
- Чи сподобалось вам заняття?