Розвиток мовлення. Складання казки за поданим початком та запитаннями.
Урок розвитку мовлення в 4 класі.
Тема. Розвиток мовлення. Складання казки за поданим початком і
запитаннями.
Мета: навчати учнів складати казку за поданим початком, запитаннями
та малюнком;
збагачувати словниковий запас дітей;
удосконалювати вивчений на уроках матеріал про правопис слів;
виробляти вміння логічно мислити;
виховувати любов до природи, «братів наших менших».
Обладнання: ілюстрації із зображенням звірів узимку, мультимедійна
дошка( М – Д).
Словосполучення для засвоєння: вовче лігво, білчине дупло, ведмежий барліг,
лисяча нора, гарно узимку (М – Д).
Хід уроку
Організаційний момент, повідомлення теми та мети уроку.
Переклад словосполучень з російської мови на українську:
телефонный разговор, над лисьей норой, сладко спать, сидеть под. высокой кручей, приготовились к зиме.
Розвиток мовлення:
а). розгляд малюнку в підручнику;
б). бесіда за ілюстрацією:
- які звірі зображені на малюнку?
- яку пору року змальовано?
- для чого звірі провели телефон?
- куди провели вони телефон?
- де живуть звірі? (Лексична робота - робота зі словами для
засвоєння – тлумачення слів);
- як ви думаєте, про що звірі розповідали один одному?
- хто не відповідав на телефонні дзвінки? - чому?
- яку радісну новину повідомляє сорока?
- так про що ми будемо складати казку?
4. Який заголовок можна дати нашій казці? (Запис на дошці і в зошиті)
5. Запис початку казки (М – Д):
Ось і прийшла зима з її короткими днями і довгими ночами.
Сильні морози, холодні хуртовини та завірюхи заставляють
лісових жителів шукати теплі хатки. Але звірятам добре у
своїх домівках…..
6. Усне складання казки, використовуючи словосполучення для засвоєння
і перекладені словосполучення. Розповідь казки. (2 – 3 учні)
7. Запис складеної казки в зошитах.
8. Читання складеної казки. (2 – 3 учні)
9. Рефлексія:
- чи сподобалась вам складена на уроці казка?
- а чи сподобалось вам складати казку?
- які засоби роблять казку красивішою і цікавішою?
- що вам здалося важким?
- як ви вважаєте, чи потрібно нам складати казки і чому?
10. Оцінювання роботи дітей.
11. Домашнє завдання:
вправа № 235 (Б) – списавши початок тексту, допишіть його,
використовуючи подані слова.