Мен досыма смс жіберемін. ?айталау
Күні: 04.12.15 ж.
Сынып: 5 «б,в»
Сабақтың тақырыбы: Мен досыма смс жіберемін. Қайталау сабағы
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: оқушылардың «Мен досыма e-mail жіберемін» тақырыбы бойынша алған білімдерін пысықтау. Әр түрлі тапсырмалар орындату арқылы нақты білімдерін қалыптастыру.
Дамытушылық: түрлі тапсырмаларды ойын түрінде өткізе отырып оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру, топпен жұмыс істеу дағдысын қалыптастыру.
Тәрбиелілік: қамқорлыққа, сыйластыққа, жанашырлыққа және ұжым болып жұмыс істей алуға баулу.
Сабақ түрі: жаңа сабақ
Әдіс-тәсілдері: сұхбат, бағдаршам, түсіндіру, талдау, сөздік жұмыс, шығармашылық жұмыс
Күтілетін нәтиже: Ережеге сүйене отырып, септік жалғауларын сөздерге дұрыс жалғай біледі. Сөйлемдер құра алады .Сұрақ-жауап арқылы ауызекі сөйлеу тілі дамиды. Жаңа сөздерді еске түсіре отырып сөздік қорын молайтады
Көрнекілік: кесте, интербелсенді тақта, стикер, маркерлер, плакат, сурет.
Сабақтың барысы:
І. Психологиялық ахуал.
1. - мұғаліммен амандасу; келген қонақтармен амандасу.
2. өзара бір-бірлеріне жылы лебіз таныту.
Кел, балалар, күлейік!
Күліп өмір сүрейік!
Күлкіменен түлейік!
Күлкі – көңіл ажары!
ІІ. Ой қозғау. 1. «Электронды пошта»
2. Бүгінгі күнді, сабақтың тақырыбын жазып алады.
ІІ. Үй жұмысын тексеру. 49-бет. 3-тапсырма
Ұялы телефонды қазір әлемнің миллиардтаған тұрғыны пайдаланады.
Телефонның арқасында керек адамды сол сәтте тауып алып, сөйлесеміз.
Бүгінде бірнеше минуттың ішінде электронды поштамен хат алысып, факс жібере аламыз.
ІІІ. Жаңа сабақ.
«Моншақты тіз» тапсырмасын орындату арқылы оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Электронды пошта деген не?
Қай жылы пайда болды?
Ғаламтор деген не?
Ғаламтор арқасында не істей аламыз?
Электронды пошта ағылшынша қалай аталады?
Электронды поштаның ерекшелігі?
Электронды пошта арқылы нелерді жіберуге болады?
2. «Тізбекті доп» ойынында оқушыларға бір-бірлеріне допты лақтыра отырып, сөздерді айтады. Мысалы: Дос – сайт – техника
3. «Сыңарын тап» оқушылар жаңа сөздерді қайталап өтеді.
Интернет – ғаламтор
Письмо – хат
Скорость – жылдамдық
Информационный – ақпаратты
Похожий – ұқсас
Служба – қызмет
Передавать – тасымалдау
Новость – жаңалық
Грамматикалық тапсырма.
1-топ: “ғаламтор” сөзін септеу
2-топ: “хат” сөзін септеу
3-топ: “пошта” сөзін септеу
Сергіту сәті: «Атамекен» әнін орындап шығу.
«Кім жылдам?» - бұл тапсырмада оқушылар көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып оқиды.
Электронды пошта арқылы ... хат жазамын.
Мен бүгін анама .... салдым.
Айнұр .... бейне материал жіберді.
Ғаламтордан .... оқыдым.
Электронды пошта көп жағынан кәдімгі ... ұқсас.
Біздің кабинетте комьютер бар.
Керекті сөздер: досыма, құттықтау суретін, әкесіне, жаңалықтар, поштаға, он бес.
Жауабы:
Электронды пошта арқылы досыма хат жазамын.
Мен бүгін анама құттықтау суретін салдым.
Айнұр әкесіне бейне материал жіберді.
Ғаламтордан жаңалықтар оқыдым.
Электронды пошта көп жағынан кәдімгі поштаға ұқсас.
Біздің кабинетте он бес комьютер бар.
Кестені толтыр.
Кестені толтыр
Шығармашылық жұмыс. «Электронды пошта» тақырыбына шағын әңгіме жазу.
ІҮ. Бекіту. Постер құрау
1-топ: “Электронды поштаның пайдасы”
2-топ: “Ғаламтор”
3-топ: “Электронды поштаның зияны”
Ү. Үйге тапсырма.
Ережені қайталау;
“Менің досым” тақырыбына әңгіме жазу.
ҮІ. Бағалау. Бағдаршам әдісі бойынша. Жиынтық бағалау.