Саба? жоспар Е дыбысы мен ?ріпі 1 сынып


Оқу ісінің меңгерушісі: Байетова Н.
Күні: 07.12.16
Сынып: 1 «А»
Сабақтың тақырыбы 4-бөлім: Бізді қоршаған әлемМен және табиғат. Е дыбысы мен әрпі.
Оқу мақсаты: 1.1.9.1. Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты.дауыссыз,жуан,жіңішке дауыстыларды ажырату және дұрыс айту.
1.2.1.2. Оқулық түрлерін (буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу,түсініп оқу.
1.3.8.1. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.
Сабақтың мақсаттары Жаңа білімді меңгереді.
Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Алған білімді өмірде қолдана алады.
Жетістік критерийлері Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Сөздік қор: Емен,елік,етікші т.б. Табиғат аясы туралы әңгіме
Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс Математика,жаратылыстану
Алдыңғы берілген білім: Оқушылар сұрақтарға жауап бере алады
Тілдік құзыреттілік Мен және табиғат. Е дыбысы мен әрпі.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
5 минут “Ширату жаттығуы”
Шырылдайды қоңырау
Біз сабақты бастаймыз
Партамызға отырып
Табыс тілеп көзбенен
Жаңа білім алуға
Алға қадам бастаймызТопқа бөлу
1- топ «Ата» тобы
2 – топ «Әже» тобы
3 –топ «Немере» тобы
Шаттық шебері
Сабақтың ортасы
12 минут
7 минут №1 Тыңдалым: Табиғат ананың жер,су,ауа,ағаш деген ұлдары болыпты.Олар өте ақылды мейірімді екен.Табиғат-ана бір күні ұлдарын шақырып алып,адамдарға көп қызмет еткен ұлыма үлкен сый таратамын депті.
Сұрақ-жауап әдісі:
-Әңгіме не туралы?
-Бізді қоршаған орта не деп атаймыз?
-Табиғат аясында серуендеуді ұнатасыңдарма?
Жұмбақ
Басында екі таяғы бар,
Төрт аяғы бар,
Сегіз тұяғы бар,
Иегінде сақалы бар.(Ешкі)

Видео.
Ой толғаныс.

-Мен атам мен әжеме кім боламын?
Суреттердің алғашқы әріптерінен жауабын табамыз.
№2 Оқылым. Бағандағы сөздерді оқу. Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
Сергіту сәті
2 минут Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады)
Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды)
Көктен төмен  әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды)
Топпен жұмыс.Буындардан сөз құра
Дәптермен жұмыс.Жазылым
Жеке жұмыс.Оқушыларға сурет арқылы сөйлем сызбасын анықтау.Дауысты,дауыссыз дыбыстардың санын анықтау Сергіту сәтіне арналған жинақ
Қорытынды
4 минут
№3 Сұрақтың жауабын суреттің көмегімен болжа.
Ысыды? күн
Не тудыай
қар
Не жауды? жаңбыр Оқулық, дәптерлер.
Сабақтың соңы
5 минут
Рефлексия
Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты. Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалады және ұсыныстарын берді.
125730-502920Бұл сабақта оқушылар шығармашылықпен жұмыста топтық жұмыстың пайдасын түсінді деп ойлаймын.
Микрафон
Саралау – Қабілеті жоғары оқушыларға 4-5 сөйлемнен тұратын ертегі оқыту Бағалау – оқушылардың сұрақтарға жауап беру арқылы бағалау.