Інноваційний урок в початковій школі
Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа Порівняння виразу і числа. Мета: Продовжувати навчати учнів розв’язувати приклади і задачі на додавання і віднімання числа 2; розвивати уміння порівнювати вираз і число, логічне мислення; вдосконалювати навички усної лічби;виховувати бережливе ставлення до природи. Обладнання: малюнок Буратіно, таблиці до теми, презентація уроку, запис пісень «Ми - першокласники», «Буратіно». Хід уроку І. Організаційний момент. (1 слайд) - Діти, в народі говорять: „Добрий гість – дому радість”. Подаруйте нашим гостям усмішку і привітайтеся з ними. - Сьогодні, надіюсь, у нас буде цікавий урок. До знань з математики ми зробим ще крок Девіз уроку: На уроці не куняй, Математику вивчай ІІ. Актуалізація опорних знань. 1.Усний рахунок. (2 слайд) Математична розминка ( Інтерактивна вправа «Мозковий штурм») Як називається геометрична фігура у якої три кути ? Який день настає після суботи? Скільки сторін у квадрата? Скільки місяців триває зима? Як називається лінія у якої є початок і кінець? Закінч речення: тиждень триває Скільки паличок потрібно, щоб викласти 2 квадрати? -Молодці! 2.Цікава геометрія (Серед геометричних фігур знайти зайву) (Слайд 3)3. Каліграфічна хвилинка. Зошит свій я відкриваю, Навскоси його кладу, Ручку я ось так тримаю. Сяду рівно, не зігнусь, До роботи я візьмусь. ( Письмо цифр за зразками вчителя) -Продовжуємо наш урок. Урок незвичайний, а казковий. А щоб дізнатися в яку ж казку ми потрапимо і хто її головний герой, ми напишемо математичний диктант. «Математичний диктант» (Слайд 4). 2+0 7+2 5+2 4+1 2+1 9+1 2+2 6+2 Перевірка: 2,9,7,5,3,10,4,8
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку( під музичний супровід пісні «Буратіно») - Жив був на світі Буратіно.(Слайд 5) .Весело він подорожував і зустрічав різні пригоди на своєму шляху, доки шукав чарівну дівчинку Мальвіну.. Але стежинку до Мальвіни знайти було важко. (Слайд 6) Тому що стежка ця незвичайна, а математична. Давайте допоможемо йому знайти стежку.(Слайд 7) .
Прийшов він до Мальвіни, а вона відразу ж йому запропонувала вчити математику. Повідомила вона йому, що тема уроку: « Вправи й задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 2, а також порівнювати вирази».І вирішив Буратіно звернутися до нас, щоб ми йому допомогли.(Слайд 8) - Допоможемо Буратіно? IV. Закріплення вивченого матеріалу. 1. Вправи для очей. -Діти, Буратіно так старанно вдивлявся в приклади, що оченята його втомилися. Тому давайте разом із ним виконаємо вправи для очей. (Слайд 9)3. Самостійна робота. (Слайд 10) 2+2 7+2 8+2 8-2 7-2 5-2 ( 3 учні біля дошки) 4. Складання прикладів за числовим відрізком 6+2= (Слайд 11) Скласти ще 2 приклади. Повторюємо таблиці додавання і віднімання числа 2 (Слайд 12) 5.Розв’язування задачі.( Слайд 13) З математичними виразами Буратіно впорався, але за погану поведінку Артемон закрив його в темну комірчину. У Буратіно є ключі від цієї комірки, але він не знає яким з них можна відкрити двері. А щоб підібрати ключ до замка, треба розв’язати задачу: У ставку сиділо 5 жабок, а поруч плавало 2 рибки. Скільки всього тваринок було? (5+2=7) Фізкультхвилинка. (Слайд 14 )5.Фронтальна робота. Порівняння виразу і числа. ( завдання підручника №2) (Слайд 15) - Поки ми відпочивали, дмухнув вітер і застелив нашу стежинку новим завданням. 6+1*8 6-1*5 4+2*5 9-1*86. Робота в парах. Складання прикладів за малюнками. - Буратіно – великий пустунець. Потрапляв у неймовірні пригоди. Відправляючись в країну дурнів Буратіно потрапляє в казковий математичний ліс. Давайте допоможемо йому знайти стежку, бо ці двоє героїв вирішили обдурити його. Це Кіт Базиліо І Лисиця Аліса. Давайте допоможемо Буратіно вірно порахувати монети. 6. Виконати завдання підручника №3 * - *=* *+*+*=* 7.Додаткові відомості про гроші. 8. Виконання завдання підручника №4 Гра «Працьовиті бджілки». (Слайд16) Зупинився Буратіно на лісовій галявині, де росли квіти і побачив що над квітами літають бджоли. (Слайд 17)- Визначити , з яких квіток збере нектар кожна бджілка. - То ж давайте допоможемо бджілкам знайти свою квіточку. 8 6 10 3+2+1 10-2+2 9-2-1 7+2+1 5+1+2 4+2+2 9. Повідомлення про бджіл. (Слайд 18)У бджіл немає дитинства. Уже на третій день після свого народження вони починають працювати: чистять вулик. З четвертого дня годують личинок медом і квітковим пилком. А в 15 днів виконують найпочеснішу роботу: збирають нектар і пилок. Живе робоча бджола влітку 35-65 днів. Причина такого короткого життя бджоли – важка робота. V. Підсумок уроку. (Слайд 19)- Буратіно дуже дякує вам , що ви йому допомогли у навчанні. Але спочатку скажіть йому, що вам сподобалось і запам’яталось на уроці? Продовж речення: - Сьогодні на уроці я навчився.... - Що сподобалось? - Дякую за працю. -Молодці!Аплодисменти.
15