Саба?ты? та?ырыбы: Ш.М?ртаза ??гімені? шынды??а негіздеуі
Алматы обл Жамбыл ауданы Қарғалы №3 орта мектебі
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі Отарова Дина Құлжанқызы
Күні
Сыныбы 8
Пәні Әдебиет
Тақырыбы Ш.Мұртаза « Әңгіменің шындыққа негіздеуі»
Сілтеме Оқулық, интернеттен қосымша мәлімет
Мақсаты Әңгіменің шындыққа негіздеуі туралы мағлұмат беру
Оқыту нәтижесі Мағынаны тану арқылы роман сюжетін біледі.
Шығармадағы кейіпкерлерді анықтайды.
Оқулықтан басты кейіпкерлерді табады.
Түйінді идеялар Поэмадағы кейіпкерлер туралы ой түйеді.
Дереккөздер Акт,постер, маркер ,оқулық
Сабақ барысы:
Тапсырмалар
Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Модуль
Кіріспе Оқушылармен амандасу
.Шеңберге тұру арқылы бір-біріне тілек айту.Топтастыру Сабаққа назарын аударып,зейін қойып,дайындалады.
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруға ынталанады.
Білу
Үй тапсырмасын сұрау
Ш.Мұртаза өмірі
Әр топқа жеке-жеке сұрақтар қойылады.
Осы тақырыпқа байланысты әрқайсысы жеке-жеке сұрақ дайындайды,
Сол сұрақтарды бір-біріне беріп ,оған жауап алады. СТО
Жаңа тақырыпқа дайындық Ш.Мұртазаның өмір жолы Әр топтан орындаған тапсырмаларын орындайды.өз болжам мысалдарын айтады. Сыни тұрғысынан ойлау
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
Түсіну
Жаңа тақырып
Сұрақтар мен тапсырмалар
1. Әңгіменің шындыққа негіздеуі
2. өміріндегі ұқсастықтар
3.Жазушының портрет беру шеберлігі Сыныпта постер жасау арқылы ,топтарда жаңа тақырыпты зерттеу тапсырмалары беріледі.
Оқушылар постердегі тапсырмаларды орындайды,жұмыстарын қорғайды,бірін-бірі бағалайды Оқытумен оқудағы жаңа тәсілдер
Сыни тұрғыдан ойлау
Оқытудағы басқару
Қолдану
Бекіту тапсырмалары Жинаған білімдеріңді тексеріп көру.
Эйлер шеңберін толтыру Эйлер шеңберін тапсырмаларын орындап, тексеруге тапсырады.
Жұптық жұмыс арқылы тексеру
Талдау Кейіпкерлерге мінездеме жасау Қорытынды шығарып ,жауаптарын ұсынады. Жинақтау Сұрақтар Өз түсініктерін кестесіне жазады. Бағалау Топ ішінде бағалаушы топбасшысымен бірге бағалайды. Оқушылар бірін-бірі өзара бағалайды. Рефлексия Кері байланыстар Смайликтер арқылы кері байланыс