6-сынып математикасынан Рационал сандарды к?бейту 2 – са?ат есептер шы?ару
Математика 6-сынып
Тақырыбы Рационал сандарды көбейту 2 –сағат есептер шығару
Мақсаты Оқушылар рационал сандарды көбейту жайлы түсінік алады, оны қолданып есептер шығаруға үйренеді
Жалпы мақсат Тапсырмалар бойынша атқарушы ұғымын меңгерте отырып тапсырмаларды орындауда машықтандыру және тақырып ұғымын, түрлерін ажыратуға дағдыландыру
Күтілетін нәтиже Оқушылар рационал сандар ұғымын біледі, түсінеді және есеп шығаруда пайдаланады
7 модульдің қолданылуы Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер Кім жылдам, Аквариум, Семантикалық карта
Қолданылатын ресурстарФлипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг Шаттық шеңберін жасай отырып оқушыларды санау арқылы топқа бөлу Оқушының мұндағы мақсаты топтасу санау арқылы өз жұптарын тауып бір топ болып құралу
Сабақ кезеңдері ТапсырмаМұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті
Білім
Қызығушылық
тарын ояту «Миға шабуыл» әдісі
Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру
Слайдта берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау Әр топ сұраққа жауап береді
Түсіну «Кім жылдам» әдісі
арқылы топпен жұмыс жасау Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы диалогқа түсіру, соларқылы топен жарыс ұйымдастыру Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу
Топпен жұмыс жасау
Қолдану Өткен тақырыптарға байланысты байланысты «Аквариум» әдісі Өткен тақырыпты оқушыларға қысқаша қайталау мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту
Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады.
Сергіту сәті «Балапандар биі» атты жаттығу жасауОқушылармен бірге сергіту сәтін жасау Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды.
ТалдауПостермен жұмыс
1 топ
2 топ
3 топ Топтарға жаңа тақырып бойынша сабақты толық меңгерту мақсатында өз пікірлерін сурет арқылы қорғайды, ол үшін конвертке салынған сұрақтар таратылады. Тақырыптар туралы өз ойларын суретке салады Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, тақтаға шығып тапсырманы қорғау
Жинақтау Семантикалық картамен жұмысм Топ бойынша семантикалық картаны толтырады, жинақтайды бағалау Оқушылардың мақсаты берілген семантикалық картадағы сұраққа өз ойларын толтыру арқылы жеткізу
Бағалау Өзін-өзі бағалау (2 мин)
Бағдаршам, бағалау парақшалары Бағалау парақшалары мен бағалау шкаласын беру Топпен және жеке өзін өзі бағалайды
Рефлексия Стикерлерді толтыру Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі (2 мин)
ББҮ кестесін толтыруОқушыларға стикер толтыруды ұсыну Ұсынылған стикерді толтыру