Рабочие программы по математике ан тему Екі та?балы санды бір та?балы сан?а ауызша б?лу (3 класс)
№ 124 . Тақырыбы: Екі таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша бөлу.
Мақсаты: Екі таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша бөлуді үйрету, өздігінен жұмыс істеуге, зерделі болуға үйрету.
Көрнекілігі: кестелер, суреттер, оқулық. Әдісі: сұрақ-жауап, өзіндік, ұжымдық
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: Сабаққа зейін қойыңдар. Іштеріңнен: «Мен жақсы адаммын, мен әйбәтпін!» деңдер. Бір- біріңе қарап, жымиыңдар.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. оқу, талдау. ІІІ. Білімдерін тексеру: Ауызша жұмыс.
а) 40 + 1 80 – 1 20 – 1 80 + 1; 60 + 1 70 – 1 30 – 1 50 + 1
90+ 1 50 - 1 60 – 1 70 + 1; 44 – 4 40+8 57 – 7 40 + 7
26 – 6 100-60 77 – 7 40 + 7; 56 - 50 30+40 68 – 60 50 + 2
ә) Геометриялық фигураларды ата. ІҮ. Жаңа сабақ. (есептер шығару)
847 санына қарағанда ондықтарының саны 4 есе кем санды жаз. Осындай неше сан жазуға болады?
Жұптық жұмыс. № 3. Амалдарды орында және нәтижелерін ата:
64 : 4 = 16 64 : 8 = 8 14 2 = 28 14 3 = 42 т. с.с.
Сергіту сәті.
Ү. Өткен материалды пысықтау:
№ 4.
18821403048000Жүк автомобилі – 24 Ш: 24 + 24 2 = 24 + 48 = 72
Экскаватор - ?, 2 есе артық ? Ж: барлығы 72 машина жұмыс істеді.
№ 3(2).
Ітармағы – 3 км. Ш: 3 км = 3000м, 3000 – 156 = 2844
ІІ тармағы - ?, 156 м кем Ж: ІІ тармағының ұзындығы 2844м = 2км 844м
Ұжымдық жұмыс. № 8. Кестені толтыр.
Топтық жұмыс. № 5,6, 7.
ҮІ. Бекіту: - Сабақтан саған не ұнады?- Қандай тапсырманы орындағанда қиналдыңдар?
Шығармашылық жұмыс. № 10.
ҮІІ. Үйге тапсырма: № 11 88 бет. бағалау