Саба?ты? та?ырыбы: «Шеміршекті балы?тар: акулалар мен скаттар.»



Сабақтың тақырыбы Шеміршекті балықтар: акулалар мен скаттар.
Сабақтың мақсаты Шеміршекті балықтар класына жалпы сипаттама бере отырып оқушылардың танымдық белсенділігін, шығармашылық қабілеттерін арттыру.
Оқыту нәтижелері Пәнге, тақырыпқа байланысты қызығушылықтарын арттыруда іздену, құру және салыстыруға тапсырмалар беру арқылы дамыту. Дарынды талантты оқушыларды анықтау.
Олардың табиғаттағы және адам өміріндегі маңызы жайлы білу, өмірде қолдана білуге үйрету және оларды қорғауға тәрбиелеу.
Сабақтың кезеңдері Ресурстар Оқыту модулі Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті Бағалау
Ұйымдастыру кезеңі Стикерлер Топқа бөлу
Сәлемдесу. Ынтымақтастық ортаны қалыптастыру.
«Юнга» ойыны арқылы топқа бөлу Оқушылар «юнга» ойыны арқылы топқа бөлінеді. Формативті бағалау: топтық, өзара, жеке бағалау; смайлик жинау, басбармақ, бағдаршам
Үй тапсырмасын сұрау СТО «Домино» стратегиясы
Домино қартасын құрастыруқұрастыру Топтық бағалау «Басбармақ» әдісімен.
Жаңа сабақ Интерактивті тақта, плакаттар, стикерлер, маркерлер, электронды оқулық
СТО, ОүБ, nалантты
және дарынды балаларды оқыту, АКТ «Мағынаны тану»
«Тану, талдау, бөлісу»
Видео көрсетілім көрсету.
Мәтінмен жұмыс
Постер қорғау
1 топ. Шеміршекті балықтар систематикасы, шеміршекті балықтар отряды
2 топ. Шеміршекті балықтардың сыртқы құрылысы.
3 топ. Шеміршекті балықтардың мүшелер жүйесі. Топ мүшелері видео көрсетілімді талдап, мәтінмен танысып жұмыс жасайды
. Топтар бірін-бірі бағдаршам әдісі бойынша бағалайды жасыл- өте жақсы, сары-орташа, қызыл- қанағаттанарлық
Бекіту Электронды оқулық бойынша интерактивті тапсырма ОүБ Электронды оқулық бойынша интерактивті тапсырмаларды орындау
«Ақылды тарелка»
Бекіту сұрақтарын жазып әр топ бір бірімен алмастырып берілген сұрақтарға жауап беру. Смайликтер арқылы бағалау
Рефлексия «Арал» әдісі Сабақтан оқушылар өздерінің көңіл-күйлерін,эмоциональдықкөңіл- күйлерін тақтада ілініп тұрған тұжырымдамалық «арал» картасына смайликтер жабыстыру арқылы көрсетеді.
Бағалау