Тема урока онды? б?лшектерге арифметикалы? амалдарды ?олдану
Сынып: 5а Күні: 13.11.2015 жыл
Пән: математика Пән мұғалімі: Сырымбетов Б.М.
Тақырыбы: ондық бөлшектерге арифметикалық амалдарды қолдану
Мақсаттары:
Оқушылардың ондықбөлшектер тарауы бойынша алған ББД-нтексеру;
Оқушылардың логикалық, қызығушылық іскерліктерін тарауды қайталауға арналған тапсырмалар арқылы кеңейту;
Ұқыптылыққа, шапшандыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: қайталау сабағы
Сабақтың түрі: білім-дағдыны қалыптастыру
Сабақтың әдісі: практикалық
Құрал-жабдықтар: интербелсеңді тақта, тестілеу пульттары, карташалар және т.б.
Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Қайталауға арналған тапсымалар
1-тапсырма: Берілген сандардың жұбын тап
Ондық бөлшектер 0,2 12,6 15,001 3,09
Жай бөлшектер 210126101511000391002-тапсырма: Салыстыр
0,2132 * 0,1232 1100101,1 * 110010,11 10,23 * 10,230
23100*2,0030,125*1251002345121*32,45ІІІ. Практикалық бөлім
1-деңгей:
Амалдарды орында:
а) 6,3∙10,23+1,8 :2,1-10,38ә) 12,6+7410 :0,2 ∙0,5- 49,5
2-деңгей:
Өрнектің мәнің тап:
а) 12,3х+7,85х-20,1х, мұндағы х=10.ә) 25,5-21,04+0,54х+1,2у, мұндағы х=3, у=10 3-деңгей:
Саяхатшы 1-ші күні бүкіл жолдың 0,4-н өтті, ал 2-ші күні тағы да сонша жол жүрді, ал 3-ші күні қалған 25,2 км жол жүрді. Саяхатшы үш күнде неше км жол жүрді?
ІV. Сергіту сәті
«Жұп-тақ» ойыны. Мұғалңм кез келген санды айтады. Егер жұп саны айтылса, онда оқушылар қолдарын жоғары көтереді, тақ болса – түсіреді.
V. Бекіту кезеңі
Тест
№1 Есепте
0,2+0,8
А) 1 В) 10 С) 0,1 D) 0,28
№2 Есепте
1-0,25
А) 1,25 В) 12,5 С) 0,75 D) 7,5
№3 Есепте
12,5 : 125
А) 1 В) 0,1 С) 0,01 D) 10
№4 Салыстыр
25,1 * 2,51
А) < В) = С) > D) Дұрыс жауап жоқ
№5 «?» орнына дұрыс цифрді тап
21,?21 <21,101
А) 0 В) 1 С) 2 D) 3
№6 Есепте
12 · 0,01
А) 12 В) 0,012 С) 0,12 D) 1,2
№7 Есепте
25 : 0,5
А) 50 В) 5 С) 0,5 D) 0,05
№8 Салыстыр
25,1 – 10,1 * 15
А) < В) = С) > D) Дұрыс жауап жоқ
№9 0,001 + 0,999
А) 0,1 В) 1 С) 0,01 D) 10
VІ. Рефлексия
Сабақ ұнады ма?
Қызықты болды ма?
Нені еске түсірдік?
Тағы да осындай сабақтар болғаның қалайсыңдар ма?
VІ. Үй тапсырмасы. Бағалау
1-деңгей:
Амалдарды орында:
а) 6,3∙10,23+1,8 :2,1-10,38=ә) 12,6+7410 :0,2 ∙0,5- 49,5=.
1-деңгей:
Амалдарды орында:
а) 6,3∙10,23+1,8 :2,1-10,38=ә) 12,6+7410 :0,2 ∙0,5- 49,5=.
1-деңгей:
Амалдарды орында:
а) 6,3∙10,23+1,8 :2,1-10,38=ә) 12,6+7410 :0,2 ∙0,5- 49,5=.
2-деңгей:
Өрнектің мәнің тап:
а) 12,3х+7,85х-20,1х, мұндағы х=10.ә) 25,5-21,04+0,54х+1,2у, мұндағы х=3, у=10 .
2-деңгей:
Өрнектің мәнің тап:
а) 12,3х+7,85х-20,1х, мұндағы х=10.ә) 25,5-21,04+0,54х+1,2у, мұндағы х=3, у=10 .
2-деңгей:
Өрнектің мәнің тап:
а) 12,3х+7,85х-20,1х, мұндағы х=10.ә) 25,5-21,04+0,54х+1,2у, мұндағы х=3, у=10 .
3-деңгей:
Саяхатшы 1-ші күні бүкіл жолдың 0,4-н өтті, ал 2-ші күні тағы да сонша жол жүрді, ал 3-ші күні қалған 25,2 км жол жүрді. Саяхатшы үш күнде неше км жол жүрді?
3-деңгей:
Саяхатшы 1-ші күні бүкіл жолдың 0,4-н өтті, ал 2-ші күні тағы да сонша жол жүрді, ал 3-ші күні қалған 25,2 км жол жүрді. Саяхатшы үш күнде неше км жол жүрді?
3-деңгей:
Саяхатшы 1-ші күні бүкіл жолдың 0,4-н өтті, ал 2-ші күні тағы да сонша жол жүрді, ал 3-ші күні қалған 25,2 км жол жүрді. Саяхатшы үш күнде неше км жол жүрді?