Саба? жоспары Бекзат Саттарханов-олимпиада чемпионы


Сабақ:
Бекзат Саттарханов-олимпиада чемпионы Мектеп: "№ 1 Мектеп-лицей" КММ
Күні: Мұғалім: Нұрсолтанова А.Ш.
Сынып: 6 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: О4.Мәтіндердің тақырыбына, мазмұндық құрылымына сүйене отырып,түрлерін салыстыру.
Ж.4. Мәліметтерді жинақтау.
Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар орындай алады:
1. Бекзат Саттарханов туралы мәтін бөліктерін тақырыбына, мазмұндық құрылымына сүйене отырып, түрлерін салыстырады
2. Мәтіндегі мәліметтерді жинақтайды.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
1.Мәтіннің негізгі ойын табады.
2. Мәтіннің оқиғасына, кейіпкеріне қатысты өз ойын жазады
Кейбір оқушылар орындай алады:
1.Мәтіндегі қарама-қарсы фактілерді анықтайды.
2.Мәтіннің негізгі ойын ұқсастығына қарай басқа затпен салыстырып жазады, дәлелдейді.
Тілдік мақсат:
Оқушылар орындай алады:
Мәтін мазмұнын түсінеді, негізгі сөздерді таба алады, анықтайды, өз ойын жазады, дәлелдейді
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
Сөздік
Мақсат-цель
Қарапайым-простой
Кенже-младший
Бокс қолғабы – боксёрские  перчатки
өтпелі кезең-переходный период
жеңімпаз-чемпион
бас бапкер-старший тренер
сезген-чувствовал
Шаршы алаң-ринг
Дәлелдейді-доказывает
Қажылыққа бару-поломничество
Автокөлік апаты – автокатастрофа
Өз ойын жазуға арналған қажетті тіркестер:
керемет, нағыз, ел есінде, өкінішті, мақтанамын т.б.және ер, ел туралы мақал-мәтелдер.
Дескрипторлы тапсырмалар 1.Мәтінді оқып, сәйкес суреттердіжүйелі орналастырады, тақырып қояды(1)
2.Мәтіннің әр бөлігіндегі негізгі кейіпкерге қатысты сөздер мен сөз тіркестерін мәтіннен тауып жазады.(2)
3.Мәтіннің негізгі ойын табады.(1)
4.Мәтіндегі сөйлемдерге қатысты өз ойларын жазады.(2)
5.Мәтіндегі қарама-қарсы фактілерді анықтайды (1)
6. Мәтіннің негізгі ойын ұқсастығына қарай басқа затпен салыстырып жазады, дәлелдейді.
Талқылауға арналған сұрақтар:
Қазақстандық қандай спортшыларды(боксшыларды) білесіңдер?
Мәтіннің басты кейіпкері туралы не білесіңдер?
Әр бөлімдегі Бекзат қандай?
Бекзаттың арманы не болды?
«Ер есімі-ел есінде» дегенді қалай түсінесің?
Алдыңғы оқу
5мин 1.Оқушыларды 3 топқа бөлу.(қолғап, доп, зілтемір суреті
арқылы)
-Неге топқа осы суреттер арқылы бөліндік?Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады деп ойлайсыңдар?
-Спорттың қай түрі және қандай спортшы туралы өтетінімізді білу үшін әнбаянды тыңдайық.
2.Әнбаяндыкөре отырып, оқушылар:
- тақырып пен мақсатты анықтайды;
- мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді.
ЖОСПАР
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығу түрлері Ресурстар Бағалау
Сабақтың басы
12 минут
5 мин 1-тап. «Оқиға картасы»ТЖ.
-мәтінді мұқият оқиды;
-мәтін бөліктерінің мазмұнын салыстырады;
-суреттерді мазмұнына қарай ретімен орналастырады;
-мәтіннің 3 бөлігіне тақырып қояды.
2-тап. «Кластер» әдісі ЖЖ
-Әр мәтіндегі негізгі кейіпкердің мінезін ашатын сөздерді, сөз тіркестерін дәптерлеріне теріп жазады.
Бекзат

Бала Боксшы Даңқты

Үлестірме қағаз:
№1 (3 мәтін)
№2(суреттер)
№1 (3 мәтін)
Әр топ бір-бірін тексереді (дұрыс үлгісі тақтада көрсетіледі)
Бағдаршам

Сергіту сәті
2 минут «Чемпиондар» әні Сабақтың ортасы
4 минут
5 минут
3 мин
8 мин
Сабақтың соңы
Рефлексия
2 мин
3-тапсырма. «Маңыздылық шеңбері» әдісіЖЖ
-мәтіннің түйінді ойын негізгісінен жанамасына қарай шеңберге орналастырады.

4-тапсырма. «Екі жақты күнделік» стратегиясыЖекЖ
-мәтіндегі ұнатқан негізгі оқиға, кейіпкер т.б. жазылған сөйлемді жазып, жанына өз ойын жазады. 2 сөйлем.
М: Бекзат-«Барыс» орденінің бірінші иегері. (Бекзат, сен-қазақтың барысысың!).Ол автокөлік апатынан қайтыс болды. (Бекзат-сен біздің жүрегіміздесің!)
5-тапсырма ЖЖ
«Т кестесі» стратегиясы
-мәтіннен қарама-қарсы фактілерді тауып оқиды.
М:ата-анасы күреске берді,-ол боксқа барды. Аурушаң бала-күшті боксшы болды.Ешкім сенбеді,-ол жеңіске жетті.т.б.
6-тапсырма «Презентация» әдісі ТЖ
Мәтіннің негізгі ойын(спорт, Бекзат Саттарханов,Қазақстан) ұқсастығына қарай басқа затпен салыстырып жазады, дәлелдейді.
1449705243205Табыс баспалдағына смайликтерін орналастырады.
Жеттім
Жеткен сияқтымынҚайталау керек
Көмек керек
№1 (3 мәтін)
№1 (3 мәтін)
Смайликтер
мен
Бас бармақ

Дауыспен

Шапалақ

Барлық оқушыларға алғыс айту, сабақты қорытындылау . (қорытынды бағалау)