?ола д?уіріндегі ?аза?стан ?аза?стан тарихы п?нінен ?ыс?амерзімді саба? жоспары (6 сынып) 
Қысқамерзімді сабақ жоспары
БЕКІТЕМІН
Шақат ЖОМ директоры:
___________Искакова А.К
«____» _________________ 2013ж.
Курс өткен орны: Павлодар қаласы, ПҚБАИ
Тренер: О.Эртисхан, қазақ тілінде, №2 топ.
Тыңдаушы: Аралов Самат Бейсембаевич
Сынып: 6 «а»
Пәні: Қазақстан тарихы
Бағдарлама: ҚР Білім және ғылым министірлігінің 2013 жылғы 3 сәуірде № 115 бұйрығымен бекітілген. Жалпы білім беретін мектептің 5-9 сыныптарына арналған «Адам және қоғам» білім саласы пәндерінің бағдарламалары – Астана, 2013. – 79 б. Ы.Алтынсарин атындағы Ұлттық білім академиясы, 2013 
Оқулық: Ежелгі Қазақстан тарихы. Оқулық. Оқыту әдістемесі. Жұмыс дәптері. Т.Садықов, Ә.Төлеубаев, Ғ.Халидуллин, Б.Сарсекеев. – Алматы: Атамұра, 2011. 
Тақырыбы: Қола дәуіріндегі Қазақстан 
Мақсаты: Қола дәуіріне қысқаша сипаттама беру, өндіріске металл құрал-саймандардың туралы білім алу. 
Міндеттері: 
А - оқушылар оқу материалының мазмұнын өз сөзімен әңгімелейді 
В - оқушылар оқулықтағы мәтіннен негізгісін таба біледі.  
С - оқушылар тақырыпты меңгеруі барысында тарихи картаны пайдаланады 
Сабақ түрі: Жаңа сабақ. 
Құрал жабдықтар: Интербелсенді тақта, оқулық, үлестірме материал. 
Әдіс-тәсілдері: сөзэұмбақ шешу, диалогтік оқыту, класстер жасау, «арасындағы айырмашылығы» әдісі. 
Күтілетін нәтиже: оқушылар диалогтік әңгіме жүргізеді, класстер жасайды және қорғайды, сыни тұрғыдан ойлауға үйренеді. 
Зерттеу тақырыбы: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер оқушылардың ынтасына қалай әсер етеді? 
Сабақ кезеңдері Уақыты Мұғалім іс әрекеті Оқушы іс әрекеті Ұйымдас
тыру 
түрі Бағалау Қолданылатын модуль
1. Ұйымдастыру кезеңі
3 минут Амандасу
«Екі шыңдық және бір өтірік» жаттығуы
Топ құрастыру.  Өздері туралы 2 шыңдық және 1 өтірік айтады. 
1-2-ге саналу арқылы топ құрастырады  Ұжымдық
ОЖЕСО 
ООЖТ 
2. Тақырыпқа шығу. Сабақ мақсатын айқындау 4 минут Қола дәуірі сөзжұмбақ шешу Сөзжұмбақ шешу 
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды Жеке 
Фронталді Бір-бірін бағалау 
Сабақтың мақсаты  ОЖЕСО
АКТ 
ОүБ және ОБ 
3. Негізгі  бөлім 
Мәтінді оқып-танысу 
Мәтінді талқылау  8 мин  Оқушыларға  мәтінді  оқыту. 
Оқушылар өз мәтінін оқиды
Жұптасымен сұхбастасады
Топта талқылайды.  Жеке
Жұптық 
Топтық  Бас бармақ  ООЖТ
ОүБ және ОБ
10 мин  Қола дәуірі тақырыбына класстер жасау  Тапсырманы орындайды: класстер жасайды. 
кластерді қорғайды. Топтық  2 жұлдыз, 1 тілек ООЖТ
СТОү
Т және Д
ОүБ және ОБ 
2 мин  Сергіту сәті  Оқушылар сергіту сәтін орындайды Ұжымдық  ОЖЕСО
АКТ 
5 минут Мәтінмен жұмыс Мәтіннен бос сөздерді толтыру Жұптық Өзара бағалау ООЖТ
ОүБ және ОБ
3 минут Картамен жұмыс Қола дәуірі қоныстарын картдан көрсету  Топтық 4. Қорытынды 
Сабақтың  басты сәтін еске түсіру 6 мин «Арасындағы айырмашылығы» стратегиясы Неге? 
Мына сөйлемді жауап үшін пайдаланыңыз:
... ... болып табылады, ал .... - .....сұрақтарына жауап береді Жеке, топтық   Өзін-өзі бағалау  ООЖТ
СТОү
ОүБ және ОБ
Үйге тапсырма 1 мин Үй тапсырмасын  түсіндіреді Қола дәуірінің ескерткіштеріне сипаттама беріңдер.   Жеке  ООЖТ
ОүБ және ОБ
Бағалау.  3 мин Сұрақтар қою. 
Критерийлері:
1. Маған ұнады ...
2. Сабақтың ең қызық жері...
3. Мен үшін ең қиын болғаны ...
4. Бүгін мен ойланып қалдым .. Сабақ туралы ойларымен бөліседі  Жеке  ОүБ және ОБ