Саба?ты? та?ырыбы: Сын есім 6-сынып
Пәні: казақ тілі Предмет: русский язык,
Тақырыбы: Сын есім Тема: Имя прилагательное
Шаған жалпы орта білім беретін мектебі
Чаганская ОСОШ
Күні: 14.03.2017
Дата: 14.03.2017 Имя учителя: Елбаева Л.Т
Мұғалімнің аты-жөні: Ханов Ш.У
Класс: 6 "а"
Сынып: 6 "а" Количество присутствующих: 12
Қатысқандар саны: 12
Количество
отсутствующих:
Қатыспағандар:
Сабақ мақсаты:
Цели урока: Сын есім туралы білмдерін кеңейту; Тұлғасына ,құрамына, мағынасына қарай ажыратуға және қолдана білуге үйрету .
Научиться использовать имя прилагательное в речи ;
Повторить правила разбора предложения;
Алдынғы білетін тақырыбы:
Предшествующие знания Сын есімнің ережесін, сұрақтарын, мысалын біледі.Сөйлеген сөзінде қолдана алады.Тұлғасына,құрамына, мағынасына ажырата алады.
Знают самостоятельные части речи; Знают определение и вопрсы имен прилагательных; занют синтаксическую роль прилагательных в предложении.
Жоспар. План
Планируемое время
Жоспарланған уақыт Запланированная деятельность
Жоспарланған іс-әрекет
Ресурсы
Керекті құрал-жабдықтар
Сабақтың басы Начало урока
3 мин Сәлемдесу. Организационный момент. Приветствие.
Учащиеся привествуют друг друга на двух языках, здороваются с соседом. Говорят пожелания
Оқушылар бір-бірімен екі тілде амандасады. Бір- біріне тілек айтады. Сабақтың ортасы Середина урока
5 мин
7 минут
5минут
7минут
5минут
8 минут Өткен тақырыпты қайталау . "Доп лақтыру" әдісі.
С помощью стратегии "Поймай мяч" учащиеся повторяют пройденный материал об "Имени прилагательном"
Топқа бөліну.
Оқушылар заттың түсіне, өлшеміне,дәміне қарай үш топқа бөлініп отырады.
Деление на группы: Цвет, размер, вкус.
(Т) "Стоп- кадр" әдісі Көрсетілімді көру арқылы “Қандай?” деген сұраққа жауап беретін сөздерді тауып жазып отыру. Көрсетілім аяқталған соң,әр топтан бір оқушыдан шығып, тапқан сын есімдерін оқиды.
Табыс критериясы:
Сын есімдер қайталанбауы тиіс
Сын есімдер екі тілде жазылуы тиіс (қазақша-орысша)
Бағалау: Оқушылар үш топтан “Ең үздік суреткерді” анықтасын.Жетон тарату
(К) Игра с сигнальными картами. " Найди прилагательное" Вместо сигнальных карт можно поднимать карандаши. Учитель читает текст, учащиеся поднимают карточку или карандаш если слышат прилагательное. Называют данное прилагательное. Сильные учащиеся могут назвать словосочетание, то есть существительное + прилагательное. За правильный ответ жетон.
(П) " Я поэт..." Работа в парах, учащиеся необходимо назвать стихотворение, вставить подходящие по смыслу прилагательные.
Здравствуй, солнце ………....................... !
Здравствуй, небо ………….....................!
Здравствуй, …………..........................ветерок!
Здравствуй, ………...........................дружок!
Мы живём в ..........................................краю,
Любим родину свою.
Критерии успеха:
1. Дать название стихотворению
2. Вставить подходящие по смыслу прилагательные
3. Согласованность прилагательных с существительными
4. Выразительное чтение стихотворения
Оценивание: каждая группа "дарит" жетон понравившееся группе, комментируя свой выбор.
“Ертегі кейіпкерлері” Мына кейіпкерлерге мінездеме жаз.
Онда мынадай сұрақтарға сын есімді қатыстырып жауап бер:
І топ ІІ топ ІІІ топ
Табыс критерясы:
Кейіпкердің аты кім?
Оның бойында қандай жағымды ,жағымсыз қандай қасиеттері бар?
Сырт бейнесі қандай ?
Бұл кейіпкерлерге қандай баға берер едіңіз ?
ФО
1. Кестені тұлғасына, құрамына,мағынасына қарай толтыр,мысал келтір
2. Составь 2 прдложения по иллюстрации, используя имена прилагательны, синтаксический разбор
Доп4229108890Мяч
352704-417104
Видео- презентация
2832101270
Текст
карточки со стихотворением
Сабақтың соңы Конец урока
5минут Итог урока. Рефлексия.
Рефлексия “Поезд” «Стоп кадр»« Я поэт..» «Ертегі кейіпкерлері» ФОАты-жөні: ______________________________Қызыл вагон (красный вагон): түсінбедім (не понял)Сары вагон (желтый вагон): қиналдым (затруднялся)Жасыл вагон (зеленый вагон): бәрін түсіндім (усвоил материал)
Рефлексия "Поезд"
Бағалау
Оценивание Жетон саны арқылы оқушылардың білімін бағалау
С помощью количества жетонов выставляется оценка за урок Үй тапсырмасы
Домашнее задание Эссе тақырыбы "Тілімізде сын есімдер болмаса не болар еді?"
Эссе на тему "Язык без прилагательного" 420658628330813693204-45028151369-450281829002655526239683611016102213956480666136932045745568986665745568
1346203006090221551517735553460115-119380134620-119380
-49955452770505-3260090772795-32359603796030-68433953796030-50018954233545