Сын т?р?ысынан ойлауды саба?та ?олдану та?ырыбына ?ткізген коучинг саба?ыны? ?ыс?а мерзімді жоспары
Тақырыбы: Сын тұрғысынан ойлауды сабақта қолдану
Мақсаты: Сын тұрғысынан ойлау жөнінде мағлұмат беру
Сын тұрғысынан ойлаудың әдіс-тәсілдерін үйрету.
Мұғалімдер үшін табыс критерийлері: Сын тұрғысынан ойлаудың маңызын түсінеді.Блум таксономиясын сабақта қолдана білуді үйренеді.Өз сабақтарын оқушыларды сын тұрғысынан ойлау арқылы жақсарта алады.
Ресурстар: Интербелсенді тақта, флипчарт, маркерлер, үлестірме материалдар.
Барысы
Барысы: Жұмыс түрі
Мұғалім әрекеті Күтілетін нәтиже уақыты қосымша ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі
Топқа бөлемін Әріптестердің арасындағы қатынасты жақсартады.
3 Флипчарттар Көрсетілімдер
1.Әлемдегі болып жатқан өзгерістер туралы
Слайдттардың көмегімен жүйелі түрде түсіндіремін.
Слайдттардың көмегімен түсіндіремін.
Әдіс-тәсілдерді салыстырамын. Әлемде болып жатқан жаңалықтардан хабардар болады.
3 2.Жеті модуль бойынша жалпы сипаттама.
Жаңа әдіс-тәсілдер жөрінде мағлұмат алады 5 3.Дәстүрлі сабак туралы.
Қолданып жүрген әдіс-тәсілдер мен жаңа әдіс-тәсілдер туралы салыстырады. 5 4.Кембридждік әдіс- тәсілдің ерекшелігі туралы.
Жаңа көзқарас туралы түсіндіремін.
Танымдық көкжиектері кеңейеді. 5 5.Сын тұрғысынан ойлаудың ережесі мен қолдана білу тәсілі туралы. Слайдттар бойынша түсіндіремін
Сын тұрғысынан ойлаудың өздері үшін де, оқушылар үшін де маңыздылығын біледі.
5
6. Франкфурт оқу орнының еңбегі .
Слайдтың көмегімен түсіндіремін Танымдық көкжиектері кеңейеді. 5 7.Сын тұрғысынан ойлауды ең алғаш зерттегендердің бірі Джон Дьюи туралы мағлұмат. Мағлұматтар беремін Атақты адамдар туралы хабардар болады. 3 8.Бенжамин Блум –ның «Блум таксономиясы» туралы мағлұмат беру. Слайдтың көмегімен түсіндіремін Блум таксономиясының үш бағыт бойынша қолданылытынын біледі.
5 9.Блум таксономиясын сын тұрғысымен байланыстыру.
Слайдтың көмегімен түсіндіремін Блум таксономиясының сабақта пайдалану тәсілімен танысады. 5 10.Бейнеролик көрсету.
АКТ-ны пайдаланамын Сын тұрғысынан ойлауды өз бойларынан өткізеді. 3 Бейнеролик 11.Көрсетілім бойынша ойтолғау.
Ашық сұрақтар қоямын.
Сын тұрғысынан ойлау қабілеттері қаншалықты екендігін біледі. 10 12.Сергіту сәті.
Билетемін.
Осындай іс-әрекеттерді сабақта қолдануға болатындығын біледі. 5 13.Балауыз шам туралы эссе жазу.
Мұғалімдердің іс-әрекет жасауына түрткі жасаймын Сабақ арасында оның да керектігін біледі.
Өздерінің ой толғауларын жазады.
10 Шамдар мен парақтар 14.Қорытынды кеңес. Ой қорыту.
Ой толғау жасауға түрткі жасаймын Өз ойларын ортаға салады.
10 15.Кері байланыс.
Кері байланыс парағын таратамын. Сессияда алған білімдерін бағалау. 5 Кері байланыс парақтары. Тақырыбы: Оқудағы басқару және көшбасшылық.
Мақсаты: «Көшбасшылық және оқудағы көшбасшылық дегеніміз не ?», «Нағыз көшбасшы қандай болады?» деген сұраққа жауап бере отырып, әріптестерге дұрыс көзқарас қалыптастыру.
Мұғалімдер үшін табыс критерийлері: Әріптестердің танымдық қабілеттері кеңейеді. Ұжымдағы сыйластық пен ауызбіршіліктің маңыздылығын біле отырып, әрқайсысы өз міндеттері туралы ақпарат алады.Сын тұрғысынан ойлай отырып, нағыз көшбасшылықтың біздің қоғамымызды ілгерілі апаратын үлкен күш екендігіне көздері жетеді.
Ресурстар: Интербелсенді тақта, флипчарт, маркерлер, үлестірме материалдар, мөлдір құты , тұз, түрлі-түсті борлар.
Барысы
Барысы: Жұмыс түрі
Мұғалім әрекеті Күтілетін нәтиже уақыты қосымша ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі
Топқа бөлу Әріптестердің арасындағы қатынасты жақсартады.
3 Құрбақа биі.
Құмырсқа лардың бірлігі туралы.
Тұз бен бордың көмегімен.
Қозғалмалы флипчарт
1.Әлемдегі болып жатқан өзгерістер туралы Слайдттардың көмегімен жүйелі түрде түсіндіру. Әріптестер болып жатқан жаңалықтар туралы хабардар болады.
5 2.Жеті модуль бойынша жалпы сипаттама. Жаңа көзқарас қалыптастыру.
Жаңа әдіс-тәсілдер туралы ақпарат алады 5 3Көшбасшы Джентельмен кодекісінің жаттығуы: Лорд Бертлидің баласына айтқан өсиеті. Слайдттардың көмегімен түсіндіру Даналық өсиеттің терең мәнін түсінеді.
5 Көрсетілімдер
4. Өсиеттен шыға -тын нәтижеге ойтолғау. Ынталандыру.
Даналық сөзден шығатын нәтиженің мәнін ұғынады.
5 5. Екінші деңгей бағдарламасы бойынша көшбасшы ның міндеті мен мақсаты. Слайдттардың көмегімен түсіндіру Жаңашакөзқарастар қалыптасады. 3 6. Оқудағы көшбас шылықтың ескі және жаңа көзқарасы.
Ашық сұрақтар қойылады.
Ұжымдағы ахуал мен шын мәніндегі көзқарасы салыстырады.
3 Флипчарттар
7. Көбасшылық туралы Макбеттің түйіндемесі.
Слайдттармен түсіндіру Оқушыларға тұғыры терең білім беру мен табысты мұғалімнің мәнін түсінеді.
5 8. Көшбасшылық – тың дамып жатқан үдеріс ретінде алты түрге бөлінуі.
Әрқайсысына жеке-жеке түсініктеме беру Атақты ғалымдардың ой пікірін біледі.
5 9. Сергіту сәті. Билетемін Серігіп қалады. Видероликтер
10. Мен көшбасшы лыққа түртіп алу үшін не ұсынар едім.
Топтарға постер қорғауға мүмкіндік беремін Көшбасшылықтың да өзінше кешенді үдеріс екендігіне көз жеткізеді.
10 11. Бейнежазба.
АКТ-ны қолдана отырып,ашық сұрақтар қоямын. Осындай көрсетілімдерді тиімді әрі мақсатына жеру үшін сабақта қолдануға болатындығын түсінеді 5 12. Сын тұрғысынан ойлата отырып, өз өрнектерін салу.
Ресурстарды қолдана отырып,іс-әрекет жасатамын. Бұндай іс-әрекеттің сабақ арасына оқушыларды шабыттандыру мақсатында да қолдануға болатындығын біледі 10 13.Көшбасшылық туралы түйіндеме сөз.
Коучингтің негізгі түйінін қоямын Көшбасшылық туралы ескі көзқарастан арылады.
10 14. М.Мақатаевтың тақырыпқа сай өлең шумағынан үзінді.
Слайдтың көмегімен түсіндіремін Ұлы ақынның өлең жолдарынан өмірдің мәнін түсінуге кішкене де болса түрткі болады. 5 15. Кері байланыс Не ұнады, не ұнамады сол туралы ойларын жызыды. Коучингте алған білімдері мен әсерлері туралы бағалау жасайды. 5