Химия п?нінен саба? жоспары: Азот. Азот оксидтері ж?не ?ыш?ылы. (9 сынып)
Пәні: химия 21.11.2016ж.
Сыныбы: 9
Тақырыбы: Азот.Азот оксидтері.Азот қышқылы.
Мақсаты:. Азот, азот оксидтері және қышқылы туралы түсінік қалыптастыру.
Міндеттері: 1. Азоттың және оның қосылыстарының физикалық – химиялық қасиеттерімен таныстыру.
2. Оқушыларға қолданылуы мен алыну әдістерін түсіндіру.
3.Топтық жұмыс арқылы өзін –өзі реттеуге тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже: 1. Азоттың және оның қосылыстарының физикалық – химиялық қасиеттерімен таныса алады.
2. Оқушыларға қолданылуы мен алыну әдістерін түсіне алады.
3.Топтық жұмыс арқылы өзін –өзі реттей алады.
Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгерту.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: Он сұрақ!,топпен, жеке,жұптық жұмыстары, «Трансляция», «RAFT», «Айғайлама диктант»
Қолданылатын ресурстар:АКТ, постерлер,маркерлер,үлестірмелер,стикерлер
Сабақтың кезеңдері
Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі
1мин
1.Сәлемдесу
2.Оқушы құрамын түгендеу
3.Оқушылардың назарын сабаққа аудару Сәлемдеседі
Кезекші мұғалімге жауап береді
Психологиялық ахуал
1 мин Оқушылардың көңіл-күйін көтеру Үй жұмысын тексеру 5 мин «Қалпақтағы сұрақтарға» жауап береді Сұрақтарға жауап береді
Қызығушылығын ояту
Жаңа сабақ
5 мин
Топтық жұмыс
10 мин
Ой толғау
Топтық жұмыс
3 мин
Танымдық сұрақ және «Он сұрақ!» арқылы жаңа тақырыпты анықтаймыз
Сабақтың тақырыбымен,мақсатымен,міндеттерімен таныстырамын.
Азот,құрылысын,табиғатта таралуын,физикалық қасиеттері жайлы қысқаша мәлімет беремін
1-топ: Азот.
2-топ: Азот оксидтері.
3-топ: Азот қышқылы
«Кім жылдам?»
Азоттың тотығу дәрежесі +5 болатын қатарды көрсетіңіз
NO2 KNO3 NO
HNO2 HNO3 KNO3
N2 NaNO3 NH4NO3
Оқушыны еркімен шығарып,жасырынған сөзді табады.
Оқушылар зер қойып тыңлайды.
Оқушылыр РАФТ әдісімен қорғайды.
Әр топ жылдам орындауға тиіс
Жұптық жұмыс
5 мин «Семантикалық картаны» оқушулар жұптасып орындайды Оқушылыр семантикалық картаны жұптасып орындайды
Жеке жұмыс
3 мин
Бекіту
12 мин
«Сәйкестендіру тестін» оқушы жеке жұмыс жасайды.
«Айғайлама диктант» әдісімен бекіту Оқушы жеке жұмыс орындайды
Кері байланыс
Үйге тапсырма
Бағалау Оқушыларға кері байланыс құрғызу
«Екі жұлдыз бір тілек»
§ 18 №7 жаттығу.
Оқушыларды бағалау Кері байланыс құрады.
Күнделіктеріне қойдырады.