Жубан Молда?алиевты? ?мірі мен Мен-?аза?пын поэмасы


Қысқа мерзімді жоспар
Тақырыбы: Жұбан Молдағалиев өмірі «Мен – қазақпын» поэмасы 11 класс
Мақсаты Оқушылар Жұбан Молдағалиевтің «Мен – қазақпын» поэмасын оқу және талдау біледі, топпен талдау арқылы ой өрістері дамиды
Жалпы мақсат Тақырыпты түсінін оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру
Күтілетін нәтиже Тақырыптың негізгі идеясын түсінеді,білім, білік, дағдылары қалыптасады. Сөйлеу тілдері дамиды.
7 модульдің қолданылуы АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер Суреттер сөйлейді,Жигсо, Бес жолды өлең, Кім біледі,шығармашылық жұмыс (эссе,суретсалу)
Қолданылатын ресурстар Флипчарт, маркерлер, интерак.тақта, стикерлер, парақшалар
Ұйымдастыру
Тренинг Оқушылармен амандасу,түгелдеу
Класта жақсы көңіл-күй қалыптастыру «Тілек» тренингі
Жаңа тақырыпқа байланысты класты жылдар арқылы 3 топқа бөлу Оқушылардың мұндағы мақсаты суреттер арқылы өз жұптарын тауып, топ болып құралу
Сабақ кезеңдері Тапсырма Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті
Білу
Қызығушылықтарын оятуҮй тапсырмасы бойынша сұрақ- жауапСұрақтар беріледі, олар не білетіндерін не үйренгендерін ортаға салып бөліседіОқушы берген тапсырманы орындау.Әр топ өткен тақырыптан не білгендерін айтады
Түсіну «Ойқозғау»
Жаңа сабақПрезентация көрсету
Ж.Молдағалиев өмірі
«Мен қазақпын» поэмасы (Жигсо әдісі)
І топ:өмір жолы
ІІ топ: шығармалары
ІІІ топ: «Мен қазақпын» поэмасы Өткен тақырыпты толық меңгеріп жаңа тақырыпқа қадам жасау.Не көрдік? Қандай ой түйдіңіздер?
Жигсо әдісін пайдалану
Ол үшін әр топқа арнайы тапсырмалар беріп, сол тапсырмалар төңірегінде оқушылар талдайды, пікір-алысу арқылы тапсырманы орындап түсінгендерін бір-біріне жеткізеді Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырмаларды дұрыс түсіне отырып мағанасын ашу, түсіні білу
Топпен жұмыс жасау
Қолдану Постер қорғауПостер жасау
Әр топ тапсырмадан не біліп не үйренгендерін қағаз бетіне түсіреді, постер арқылы қорғайдыТоптарға бір-бірін бағалату Барлық топ өз ойларын тапсырма бойынша қағазға салып, ойларын постерге салады, не білгендерін постер арқылы көрсетеді .Бір-бірін бағалайды
Сергіту сәтіӘуен ойналады, жаттығу жасауОқушылармен бірге сергіту сәтін жасауИнтербелсеңді тақтадағы бейнероликтегідей жаттығулар жасайды.
Талдау«Ыстық орындық» 1.Өлеңді талдау
2.Шығармашылық жұмыс
І топ: эссе жазу
ІІ топ: «Бес жолды өлең»
ІІІ топ:сурет салу Өлеңнің жазылуын, айтылуын талдайды
Тапсырманы жекелей,топпен жұмыс жасаймыз.Уақытты ескерту. Берілген тапсырманы уақытылы орындау,
Жеке,жұппен,топпен жұмыс жасайды.Топ ішінде саралап,жақсы дегенін таныстырады,оқиды
Жинақтау«Кім білімді ?»
Сұрақ-жауап Тақырып бойынша білімдерін жинақтау үшін сұрақтар айтылады Әр топ өзара тақырыпқа қатысты жауабын қорғайды, тақырыпты жинақтайды
БағалауӨзін-өзі бағалау (2 мин)парақшалары,
жиынтық бағалау Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату,мұғалімнің бағалауы Өзін өзі бағалайды
Үйге тапсырма Хронологиялық кесте жасау,өлеңінен үзінді жаттау
Кері байланыс Парақшаны тарату(олар жазып жатқанда «Мен қазақпын»әуенін қою) Оқушыларға критериилерді толтыруды ұсыну. Ұсынылған кері байланысты толтыру