Математика п?нінен Жазы? фигураларды? модельдері саба? жоспары


Пән: математика
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп: №16 орта мектепКүні:13.10.2016 Мұғалімнің аты-жөні:Исмаилова Зарина Сергазыевна
Сынып: 1 Қатысқандар саны:21
Қатыспағандар саны: 2
Сабақ тақырыбы: Жазық фигуралардың модельдері (2)
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.3.1.3 Жазық фигураларды (үшбұрыш, дөңгелек, шаршы, тіктөртбұрыш) және кеңістік (куб, шар,цилиндр, конус, пирамида, тікбұрышты параллепипед) фигураларды тану және айналасынан табу
Сабақ мақсаттарыБарлық оқушылар: жазық фигураларды ажырата алады
Көптеген оқушылар: жазық фигуралардың модельдерінен және бөліктерінен композиция құрастырады
Кейбір оқушылар:композиция құрастыруға қиналады
Жетістік критерийлері Жұмсақ және қатты қағаздардан жазық фигура жасай алады.Жазық фигураларды қолданып,түрлі бұйымдар жасайды.
Тілдік мақсаттарАйтылым, тыңдалым, оқылым, жазылым.
Математикалық тілде сөйлеу.
Тірек сөздер мен тіркестер:Модель,целиндр,конус сөздерінің айтылуы.
Құндылықтарды дарыту Тазалыққа,адалдыққа,достық қарым-қатнасқа баулу
Пәнаралық байланыстар Көркем еңбек,жаратылыстану,
АКТ қолдану дағдылары Электронды оқулықтан пайдалануСабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
РесурстарСабақтың басы
Білу және түсіну Критерилер:
Жұмсақ және қатты қағаздардан жазық фигура жасай алады. Дескриптор:
Жұмсақ және қатты қағаздардан жазық фигура жасады.
Жан-жануарлар қандай фигуралардан жасалған?Оларды ата.
Түсті қағаздар
дан кесілген фигура
лар,
желім,
қайшы
Сабақтың ортасы
Қолдану Жазық фигураларды қолданып,түрлі бұйымдар жасайды.
Жазық фигураларды қолданып,түрлі бұйымдар жасады.

Жазық фигуралардан көбелек жасау үшін не істеуіміз керек? Түсті қағаздар
дан кесілген фигура
лар,
желім,
қайшы
Сабақтың соңыЖинақтау Модельдеуге неше фигура жұмсалғанын біле алады.
Модельдеуге неше фигура жұмсалғанын біле алды.Фигураларданкомпозиция жасады.

Модельге қанша фигура жұмсалды,қандай фигуралар? Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Қосымша тапсырмалар беремін. Критерилер арқылы бағалаймын. Тазалықты сақтау,желім қайшыны қолданғанда абай болуды ескертемін.
Сабақ бойынша рефлексия
Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.
Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім

Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?