Краткосрочный план по казахскому языку для 4 класса на тему Моя Родина- Казахстан


Қысқа мерзімді жоспар
Сыныбы, пәні:
4сынып, қазақ тілі КММ «№1 Мектеп-лицей» Кайдарова Н.Н.
Күні: 13 ақпан 2016ж
Сабақтың тақырыбы Менің елім- Қазақстан.
Мақсаты Оқушылардың сөздік қорын молайту, Қазақстан туралы білімдерін пысықтау, ақпаратты өз бетінше меңгеруге ықпал ету, сыни тұрғыда ойлануға төселдіру, өз бетімен іздену дағдысын дамыту. Өз еліне,жеріне деген мақтаныш сезімін тәрбиелеу.
Күтілетін нәтижелер
Оқушылардың Отан туралы білімдері қалыптасады, өз бетімен білім алады, ізденеді, сыни ойлануға төселеді, АКТ-мен, топпен, жеке жұмыс,ұжымдық жұмыс жасайды. Дүниетанымы кеңейеді, пәнге деген қызығушылығы артады, шығармашылық қабілеттері дамиды.
Түйінді идеялар: Өзінің мемлекеті туралы өз ойларын жеткізу
Өз идеяларын ұсыну ( топтық жұмыс барысында)
Өзінің іс әрекетіне талдау жасау білу
Сабақ бойынша рефлексия жаза білу
Керекті жабдықтар
Интербелсенді тақта, смайликтер, суреттер, бейнежазба, маркерлер,плакат, рефлексия парағы.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: Жоғары және төмен дәрежелі сұрақтар арқылы білімдерін тексеру, топтық жұмыс,жеке жұмыс,ұжымдық жұмыс: ой бөлісу, бағалау әдістері, сыни тұрғыдан ойлау стратегиялары
С а б а қ б а р ы с ы :
СабақкезеңдеріМұғалім әрекеті Оқушы әрекеті
Кіріспе
Психологиялық дайындық:
2мин
Ынтымақтастық атмосферасын құру, оқушы зейінін аударып, сабақты бастауға жағдай жасау
 «Шаттық шеңбері» стратегиясы
КУБИЗМ-лексикалық жаттығу Мұғаліммен,қонақтармен амандасады.
Оқушылар әр түрлі суреттер арқылы 3 топқа бөлінеді.
Әр топтың бақылаушысы сайланады. (ол сабақтың соңында анализ жасайды)
Тұсаукесер-Бүгін сонымен біздің тақырыбымыз қалай аталады деп ойлайсыңдар.?.
-Дұрыс.
-Сонымен бүгін біз сабақта не істейміз?
-Қазақстан туралы әңгімелейміз.
БІЛЕМІН БІЛДІМ БІЛГІМ КЕЛЕДІ Оқушылар сөзжұмбақты бірігіп шешеді,қорғайды интертақтада жауабы көрсетіледі.
Сабақтың мақсатын оқушылар айтады.
Негізгі бөлім
30мин
Шығармашылық жұмыс:
«Кім алғыр» ойыны:
.
Ребус шешу:
Оқыту және Оқудағы жаңа тәсілдер, қалай оқу керетігін үйрету:
Топтастыру стратегиясы:
1топ:» Табиғат
2топ: ғимарат
3топ: рәміздері
Бағалау:Смайлик
Сөздік:
Ақорда-
Сабырлы-
Тұңғыш-
Ұлт-
Тату-
Мұражай-музей
Бағалау : Бағдаршам
Сергіту сәті. Қамажай
Мақал-мәтелдерді толықтыру.



Сағат тілімен сөздер шығады:
1.Қазақстан- Отан - Жер
2.Астана- Қала- Елбасы
Топтық жұмыс:
Оқушылар өткен тақырып бойынша жұмыс жасайды.Өз ойларын, білімдерін жеткізуге тырысады.,қорғайды.
Әр топ өз пікірлерін айтып смайлик жапсырады.Әр топтың спикерлері ұсыныс жасайды,толықтырады.
Жеке жұмыс:
Оқушылар өздерінің қазақстанның қай жерінде болғанын слайд арқылы көрсетіп айтады.
Мақсаты:оқушының сөйлеу мәдениеті қалыптасады,дүниетанымы кеңейеді,сөздік қоры молаяды.
Жеке жұмыс:Оқушылардың қандай мақал-мәтелдерді білетінін тексеру.Өздерінің дайындап әкелген мақалдарын қосымша толықтырады .
(жауабы:оттан,туын,күні,түні)
Ұжымдық жұмыс:
Сағаттың тілімен оқыса сөздер шығады.Мақсаты:Оқушылардың білімдері арта түседі.
Қорытынды
8мин
Ыстық орындық:
Әр оқушы сұрақтар қояды.
Әр топтың бақылаушысы қысқаша қорытынды жасайды .
2)Бағалау: Сабақ барысындағы жұмыстануы бойынша, сабақ критерийлеріне сәйкес оқушыларды сыныппен кеңесе отырып бағалаймын, бағаға түсініктеме беріп, жетілу жолдарын айтамын.

3)Үйге тапсырма: деңгейлік тапсырма
А- «Қазақстанның болашағы» туралы эссе.
В- Отан туралы өлең,мақал-мәтелдер жинақтау.
С- Өзінің туған жері туралы сурет салу.
4)Рефлексия:
1. Бүгінгі сабақта маған____________________
_______________ қызықты болды.
2.Маған________________________________________________қиындық туғызды.
3. Менің көңіл-күйім___________________
(рефлексия парақтарына түсіреді)
- Сабақ аяқталды!
- Сау болыңыздар! Жоғары,төмен дәрежелі сұрақтар қойылады.
Тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылайды. Оқушылар өздері сұрақты қалаған оқушыға қояды.Әсіресе, сұрақ бойынша толық жауап алыну керек.
Оқушылар бағаланады. белсенді қатысқан оқушыға мадақтау беріледі.
Үй тапсырмасын түсіріп алады.
Оқушылар сабақтан алған әсерін баяндайды. Кейбір оқушы сыныпқа оқып береді.