Саба? жоспары. Атмосфера –жерді? ауа ?абаты, ауа оны? ??рамы.


Бекітемін_____________________
Мерзімі Пәні Сыныбы Сабақ № Пән мұғалімі
22.12.2014ж Жаратылыс тану 5в №16 Шахаев Асан
Сабақтың тақырыбы Атмосфера –жердің ауа қабаты, ауа оның құрамы.
Сабақтың мақсаты 1.Атмосфера –жердің ауа қабаты,ауа оның құрамы туралы білімін қалыптастыру.
2.Танымдылық, сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін дамыту.
3.Топпен жұмыс жасауға, сыйластыққа, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже 1.Атмосмера қабатарымен танысады.
2.Ауаның құрамын үйренеді.
Қолданылатын модульдер С.Т.О.
Оқыту әдістері Топқа бөлу, ми шабулы, мәтінмен жұмыс, постермен жұмыс,диологты жұмыс.
Дереккөздер Оқулық Жаратылыстану. Алматы«Мектеп»
Көрнекіліктер Оқулық, суреттер, қағаз, қалам.
Сабақтың кезеңдері Әдістері Уақы
ты Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Күтілетін нәтиже
Ой толғау
(қызығушы
лығын ояту.) Топқа бөлу
Ми шабулы 12 мин 1.Ынтымақтастық атмосферасын орнату.
2.Топқа бөлінуді ұсыну.
3.Үй тапсырмасын тексеру.
4.Топпен жұмыс жасауды ұсыну. 1.Бір-біріне тілек айтады.
2.Топқа бөлінеді.
3.Үй тапсырмасы бойынша топтағы оқушылар бір-біріне сұрақ қояды.
4.Сұрақтарға топтағы оқушылар жауап береді. 1.Көңіл күйлері көтеріледі.
2.Үй тапсырмасы бойынша білімдері байқалады.

Мақсат қою Топтас-
Тыру 7 мин 1.Тақтаға «Атмосфера» сөзін жазады.
2Ауаның құрамы туралы не біледі.
3.Атмосфераны сипаттау тапсырылады. 1.Атмосфераның өмір үшін маңызын тақтаға жазады.
2.Ауаның құрамы туралы қызықтырып жүрген сұрақтарын қояды. Атмосфера туралы ғалымдардың әңгімелерін еске түсіреді, есте сақтайды.
2.Сабақты талдап үйренеді.
Мағынаны тану
(жаңа тақырып) Мәтінмен жұмыс 11 мин 1.Мәтінді оқып талдау жасауды ұсынады.
2.Постермен жұмыс 1.Мәтінді оқып отырып, талдау жасайды.
Постермен жұмыс жасайды. 1.Мәтінмен жұмыс жасауды үйренеді.
Ой толғаныс
(қорытын
ды бағалау, үйге тапсырма беру) Диологты
(жұпта-
сып,топ-
тасып) 15 мин 1.Топтасып талдау тапсырылады.
2.Топтарға сұрақтар таратылады. Сұрақтарға жауап беру, топ мүшелері бір-біріне көмектесу тапсырылады.
3.Бағалау табыс критерийлер арқылы бағаланады.
4.Үйге тапсырма.Мәтінді оқып түсініктерін айту.
5. Кері байланыс 1.Топтасып талдау арқылы бір-бірін толықтырып, үйретеді.
2.Топтасып сұрақтарға жауап қайтарады және басқа топ жауаптарын бағалайды.
3.Өзін-өзі және өзара бағалау жүреді 1. Топпен жұмыс жасауды үйренеді.
2.Қойылған мақсатқа жетуге ү йренеді.Эссе жазады.