Саба?ты? та?ырыбы: «Ба?ылау ж?мысы»
Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы.Сабақтың мақсаты: 1.Оқушылардың алған білімдерін тексеру, тапсырмаларды орындата отырып, өз бетінше жұмыс істей білуге дағдыландыру..2. Дамытушылығы: оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту..3. Тәрбиелілігі: тапқырлыққа, жылдам ойлауға, ойын қорыта білуге тәрбиелеу.Сабақ барысы:І.ҰйымдастыруІІ.Бақылау жұмысы:1 – нұсқа 2 – нұсқа№ 1 Амалдарды орында:30 + 20 40 +10 70 + 30 50 + 4070 – 20 70 – 50 100 – 30 80 – 5030 + 50 60 + 20 60 + 30 20 + 7050 – 20 90 – 30 40 – 20 90 – 40№ 2 Теңдеуді шеш:а + 2 = 5 9 - а = 3 2 + а = 7 10 – а = 640 + а = 50 а – 20 = 60 30 + а = 80 а – 20 =40№ 3 Тиісті санды қой:2 дм = см 2см + 3см = см 3дм = см 2 дм – 2дм = см40 см = дм 8 дм – 4 дм = см 60 см = дм 5 дм + 3 дм = см8 дм = см 9 дм – 7 дм = см 8 дм = см 4 дм + 3 дм = см№ 4 Есепті шығар:Мұрат 50 гүл бояды. Айдос одан 30 Мектеп асханасында 30 үстел бар еді.гүл артық бояды. Айдос неше гүл Оған тағы да одан 20-сы кем үстелдербояды? әкелінді. Сонда асханада неше үстелболды?№ 5 Геометриялық тапсырма:Ұзындығы 5 см кесінді сыз; Ұзындығы 3 см кесінді сыз;оны 3 см қысқарт. оны 5 см ұзарт.Төртбұрыш сыз. Үшбұрыш сыз.III. Қорытындылау.Сабақтың тақырыбы: 3 саны және цифры.Сабақтың мақсаты: 1. 3 саны, оның шығуы, сандар қатарындағы орны туралы түсінік, 3 цифрын дұрыс жазуды қалыптастыру.2. Оқушылардың жан-жақты ойлауын, ізденуін, алған білімдерін одан әрі дамыту.3. Ұлттық ойынға, пәнге қызығушылығын арттыру; толық жауап беруге, зейінділікке тәрбиелеуСабақтың барысы:1.Ұйымдастыру кезеңі.2.Өткен сабақты қайталау.а) 0,1,2 сандарының құрамын, сандар қатарын қайталап, еске түсіру.ә) «Орамал тастамақ» ойыныб) Тай жарысы. Сандарды салыстыру < > =1 * 2 0 * 2 2 * 12 * 0 1 * 1 1 * 03.Сергіту сәті.4.Жаңа сабақ- 2 кейін қандай сан келеді?3 санының қалай шығатының, қалай жазылатынын айтып көрсету.2 + 1 = 3 3 – 1= 2Жұмбақ шешу.Бір шеңберді бір шеңбер көтеріп тұр білсендер.( 8 )5. Оқулықпен жұмыс.1-тапсырмада суреттің сюжетін әңгімелеп, оған сәйкес есептер құрастырып,3 санының пайда болуы туралы түсіндіріріледі;2 – тапсырма. Суреттегі кесіндіні сантиметрлік жолақшамен өлшеу нәтижесі қарастырылып, оның ұзындығы 3 см болатыны, 3 см неше сантиметрден артық екені анықталады, тап-ғы әйнекшелердің орнына 1см,2см,3см қойылатыны табылады.6.Шығармашылық тапсырма.Әрбір суретте неше үшбұрыш, неше төртбұрыш барын анықтау.7. Дәптермен жұмыс. Өз бетінше орындау.8. Сабақты қорыту- Балалар, біз бүгін қай санмен таныстық? Ол сандар қатарында қай саннан кейін келеді?Ауызша бағалау