Поурочный план по историй на тему?лт зиялылары (5 класс)
Күні: 18.03.15 ж Адам және қоғам 9 сынып.
Сабақтың тақырыбы: Құқықтық қатынастар.
Сабақтың мақсаты:
білімділік: Оқушыларға құқықтық қатынастар туралы түсінік беру.
дамытушылық: Құқықтық қатынастың қатысушылары туралы айту.
тәрбиелік: құқықтық сауаттылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап
Сабақтың көрнекілігі: тірек сызба
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу.
Үй тапсырмасын түгелдеу.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.
1. Терминдерге түсінік бер.
-құқық, құқықтық норма, құқықтық жүйе, БҰҰ және т.б.
2. Өткенге саяхат.
Қазақ хандарының құқықтық жүйесі туралы сыр шерту.
Дала әдет-ғұрыптары Қасым хан
Есім хан Тәуке хан
3. Өткен мен бүгінді салыстыру.
1.Қазақ хандығының құқықтық жүйесі
2.Қазіргі Қазақстан Республикасының құқықтық жүйесі.
ІІІ. Жаңа сабақ. Сабақтың мақсатымен таныстыру.
Құқықтық қатынастарға қатысушы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік органдары.
1. Қазақстан Республикасының Президенті.
2. Қазақстан Республикасының Парламенті.
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі.
4. Қазақстан Республикасының сот билігі.
5. Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесі.
6. Қазақстан Республикасының Жергілікті мемлекеттік органдар мен құқық қорғау органдары.
Азамттық- құқықтық қатынастарға қатысушылар:
- жеке адам;
- заңды тұлға;
ІҮ. Қорытынды. Сұрақтар мен тапсырмалар.
Ү. Үй тапсырмасы: Оқу.
Күні: 18.03.15 ж Адам және қоғам 11 сынып.
Сабақтың тақырыбы: Азаматтық құқықтың негіздері.
Сабақтың мақсаты:
білімділік: Оқушыларға азаматтық құқықтық қатынастар туралы айтып беру.
дамытушылық: тірек-сызбамен жұмыс.
тәрбиелік: құқықтық сауаттылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ.
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап
Сабақтың көрнекілігі: тірек-сызба
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Үй тапсырмасын түгелдеу.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.
1. Конституция дегеніміз не?
2. "Қазақстан Республикасының азаматтығы" туралы заң қашан қабылданды?
3. Азаматтық берудің жолдары қандай?
4. Адам құқықтары мен бостандықтары неше топқа жіктеледі.
ІІІ. Жаңа сабақ. Сабақтың мақсатымен таныстыру.
Азаматтық құқық дегеніміз өз құрамына белгілі нормалар жиынтығын біріктірумен сипатталады. Азаматтық құқықтың қайнар көздері дегеніміз- азаматтық-құқықтық нормалардан тұратын нормативтік құқықтық акт. Қазақстан Республикасы Құқықтық қатынастарға қатысушы Қазақстан Республикасында Азаматтық кодекс әрекет етеді. икасының Мемлекеттік органдары.
Азаматтық кодекс екі бөлімнен тұрады.
Жалпы Ерекше
Азаматтық құқық қағидаттары
- азаматтық- құқықтық қатынаста берлыңы тең.
- меншікке қол сұғылмау.
- шарт жасасу еркіндігі.
- басөаның өміріне араласпау және т.б.
ІҮ. Қорытынды. Сұрақтар мен тапсырмалар.
Ү. Үй тапсырмасы: оқу.
Күні: 18. 03. 1915 ж Қазақстан тарихы 5 сынып
Сабақтың тақырыбы:Ұлт зиялылары
Сабақтың мақсаты: білімділік: Оқушыларға қазақ халқының ұлт зиялылары туралы ақпарат беру.
дамытушылық: тірек-сызбамен жұмыс
тәрбиелік: оқушыларды ұлтжандылыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: сұрақ-жауап, ізденіс
Сабақтың әдісі: жаңа сабақ
Сабақтың көрнекілігі: тірек сызба
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды сәлемдесу, түгендеу.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.
1. Империя, император дегеніміз не?
2. Бірінші дүниежүзілік соғыс қай жылы болды?
3. ІІ Николай қай жылы тақтан құлатылды?
ІІІ. Жаңа сабақ.
КСРО құрамында Қазақстан өз алдында жеке мемлекет деп дәріптелді. Бірақ Қазақстан 70 жыл бойы Мәскеуге , яғни КСРО- ға тәуелділікте болды. Қазақстан өз тілінен, дінен, тарихынан, салт-дәстүрінен айрыла жаздады. Тек 1991 жылы 16 желтоқсанда ғана қазақ елі бір жарым ғасыр бойы үстемдік еткен Ресейдің билігінен құтылып, көптеп аңсаған арманына жетті.
1917 жылы ақпан-қазан дейін көптеген саяси ағымдар мен саяси партиялар өмір сүреді.
1917 жылы Алаш партия орталығы Семей қаласы
басшысы Әлихан Бөкейханов баспасы "Қазақ " газеті.
Алаш қайраткерлері
Әлихан Бөкейханов
Ахмет Байтұрсынов
Әлихан Бөкейханов
Тұлғаны таны
Ахмет Байтұрсынов
ІҮ. Қорытынды. Сұрақтар мен тапсырмалар. Ү. Үй тапсырмасы: Оқу. реферат жазу.
Күні: 18. 03. 1915 ж Дүние тарихы 7 сынып
Сабақтың тақырыбы:
Сабақтың мақсаты: білімділік: Оқушыларға қазақ халқының ұлт зиялылары туралы ақпарат беру.
дамытушылық: тірек-сызбамен жұмыс
тәрбиелік: оқушыларды ұлтжандылыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: сұрақ-жауап, ізденіс
Сабақтың әдісі: жаңа сабақ
Сабақтың көрнекілігі: тірек сызба
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды сәлемдесу, түгендеу.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.
1. Империя, император дегеніміз не?
2. Бірінші дүниежүзілік соғыс қай жылы болды?
3. ІІ Николай қай жылы тақтан құлатылды?
ІІІ. Жаңа сабақ.
КСРО құрамында Қазақстан өз алдында жеке мемлекет деп дәріптелді. Бірақ Қазақстан 70 жыл бойы Мәскеуге , яғни КСРО- ға тәуелділікте болды. Қазақстан өз тілінен, дінен, тарихынан, салт-дәстүрінен айрыла жаздады. Тек 1991 жылы 16 желтоқсанда ғана қазақ елі бір жарым ғасыр бойы үстемдік еткен Ресейдің билігінен құтылып, көптеп аңсаған арманына жетті.
1917 жылы ақпан-қазан дейін көптеген саяси ағымдар мен саяси партиялар өмір сүреді.
1917 жылы Алаш партия орталығы Семей қаласы
басшысы Әлихан Бөкейханов баспасы "Қазақ " газеті.
Алаш қайраткерлері
Әлихан Бөкейханов
Ахмет Байтұрсынов
Әлихан Бөкейханов
Тұлғаны таны
Ахмет Байтұрсынов
ІҮ. Қорытынды. Сұрақтар мен тапсырмалар. Ү. Үй тапсырмасы: Оқу. реферат жазу.