3D-модельдеу ж?не анимация. Виртуалдылы? шынайы ?лемді танып білу т?сілдеріні? бірі.. 3D-ке?істігіні? ба?дарына кіріспе, орнын ауыстыру ж?не ?згерту.


Пәні: Информатика ,пән мұғалімі Туркменбаева А.А. Сыныбы: 10«а»класс Мерзімі:25.02.17 ж
Саб.тақ: 3D-модельдеу және анимация. Виртуалдылық шынайы әлемді танып білу тәсілдерінің бірі.. 3D-кеңістігінің бағдарына кіріспе, орнын ауыстыру және өзгерту.
Мақсаты: Оқушыларды жұппен жұмыс жасата отырып 3D-модельдеу жəне анимация, виртуалдылық шынайы əлем түсінігінқалыптастыру, өз ойын ашық әрі еркін жеткізе білуге үйрету
Міндеттері 3D-модельдеу және анимация тақырыбын өз бетінше игеріп, топпен тапсырмаларды орындайды, нақты және виртуалды нысандардың айырмашылығын, компьютерлік модельдеудің мақсатын айқындап мысал келтіреді.
Түй. идея: «Білімді мыңды жығар» мақал
Әдіс-тәс: «Психологиялық тренинг,топтық жұмыс, жұптық жұмыс, сұрақ –жауап әдісі.
Сабақтың барысы
Уақыты Мұғалімнің әрекеті Оқушы әрекеті Ресурс
5 мин Саламатсыздар ма ?Сабағымызды бастайық.
Психологиялық ахуал
Қатысушылар шеңбер құрып тұрады. Ортада сиқырлы қобдиша тұрады. Сыйлықтар қағазға жазылған адамгершілік қасиеттер. Қобдишадан әр қатысушы кезекпен бір сыйлықты таңдап алып ішінде жазылған сөзді лайықты деп санаған адамға сыйлайды.
Осы қасиетке сізді лайықты деп таныса жеке –жеке қошемет көрсетейік. Сыйлықтарыңыз құтты болсын! Психологиялық тренингке қатысады.
-Оқушының көңіл-күйін көтере алды ма?
Ұйымдастыру -Үй тапсырмасына тоқталайық
-Үй тапсырмасын қарап шығуға 2мин.уақыт беремін.
«Парақшалар»
Оқушылар түйінді сөздер жазылған парақтардан анықтамаларды құрастырып оқулары керек.
Алдарыңыздағы бағалау парағына бағаларыңызды қойып отырыңыздар. Топ парақшалардан анықтамаларды құрастырады. береді -Үй тапсырма–сына дайындалған оқушы, өзге оқушылармен бөлісе алды?
-өзін –өзі бағалады?
Жаңа сабақ
Топтық жұмыс
3топқа тапсырма беріледі. Өткен сабақта «Мультимедиа» тақырыбымен таныстық. Бүгін 3D-модельдеу және анимация. Виртуалдылық шынайы әлемді танып білу тәсілдерінің бірі.. 3D-кеңістігінің бағдарына кіріспе, орнын ауыстыру және өзгерту тақырыбын өтеміз.
Тақырыпты 3 топқа бөліп беремін. Топтық таныстырылым жасайды.
І топ .176-177 бет
ІІ топ.177-178 бет
ІІІ топ. 178-179 бет
-Бөлім бойынша өздеріңізді бағалап отырыңыздар. Оқулық. жұмыс.
Берілген тапсыр- маларды оқулықтан іздеп табады.
«Топтық жұмыс»,
«Ойыңмен
бөліс»
«Өзін бағалады»
Бекіту 3D-модельдеу және анимация. Виртуалдылық шынайы әлемді танып білу тәсілдерінің бірі.. 3D-кеңістігінің бағдарына кіріспе, орнын ауыстыру және өзгерту тақырыбы бойынша топтарға тапсырма беріледі.
І топ тест жұмысы
ІІ топ информатикалық диктант
ІІІ топ «Сен маған, мен саған» сұрақ жауап әдісі Тапсырмаларды орындайды. Бағалайды. Тест жұмыстары, информатикалық диктант
Рефлексия
Баға беру
Үй тапсырмасы
Рефлексия
Сіз өзіңіз үшін жаңадан не білдіңіз?
Сізге бәрінен бұрын не ұнады?
Сіз үшін не жеңіл болды?
Сіз үшін не ауыртпалық тудырды?
Сіздің қиыншылықтарды шешуге не көмектесті?
Сізге қай жерінде көмек қажет болды?
Берілген тапсырманы басқа топ үшін қалай өзгертер едіңіз
Сізде қандай да бір сұрағыңыз туындады ма?
Бағалау парақшасы бойынша өздерін бағалайды.
-3D-модельдеу және анимация. Виртуалдылық шынайы әлемді танып білу тәсілдерінің бірі.. 3D-кеңістігінің бағдарына кіріспе, орнын ауыстыру және өзгерту тақырыпты оқу.
-Үшөлшемді графика құратын компьтерлік программалар туралы тұсаукесер дайындау. Өз ойларын ортаға салады. Рефлексия парақшалары
өзін-өзі бағалау парақшасы