Рационал сандарды координаталы? т?зуде салыстыру.
6 «г» математика пәні мұғалімі Абдрахметова З.У
6-апта 22.10.2012ж 11-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды салыстыру.
Сілтеме: Қосымша оқулықтар, Математика-6 оқулығы, Рациона сандар туралы мағлұматтар жинақтау.Координаталық түзу. Қарама-қарсы сандар.Бүтін сандар Рационал сандарды салыстыру.
Жалпы мақсаты: Рационал сандарды координаталық түзуде кескіндей алуды ұғыну және оны өмірде пайдалана алу
Оқу нәтижесі: Рационал сандарды салыстыра алды, координаталық түзуде салыстыра алды.Практикалық есептер шығара алды.
Түйінді идеялар: Координаталық түзу бойында сандарды кескіндеп оларды салыстыру.
Тапсырма көздері: Суретпен жұмыс. Жеке жұмыс.Деңгейлік тапсырмалар.Интерактивті тақта,слайдтар Шығармашылық жұмыс. «Рационал сандар» туралы ғаламтордан мағлұмат алу.
Жаттығулар: №382(ауызша) Кім жылдам!№383,№384,№385,№386,№387,№388,№389,№390 1.Шығармашылық жұмыс істеу.
2. Топтық жұмыс орындау.
Үйге: Оқуға арналған тапсырмалар: Қосымша оқу үшін Оқулықпен жұмысСайтты нақтылап оқушыларға беру.Google энциклопедия
САБАҚ ЖҮРІСІ
1-тапсырма
Үй тапсырмасын пысықтау мақсатында берілген тапсырмалар.Қайталау(5 минут)
2.Топқа бөліну: «үшбұрыш,шаршы, дөңгелек, жұлдызша»
3-тапсырма
«Тірек мәтін» техникасы, «Ара ұясы» техникасы.
арқылы сабақтың мағынасын ашу. (15 минут)
4-тапсырма
Жаттығулар орындау
(10 минут)
5-тапсырма: сергіту (5минут) «Кім қырағы?»
6-тапсырма)
Бағалау критерийі (3 минут)
7.Рефлексия (2 минут)
Өзіндік есеп 6 «г» математика пән мұғалімі Абдрахметова З.У
Сабақтың тақырыбы Рационал сандарды салыстыру
Сабақтың мақсаты Рационал сандар туралы мағлұмат.Қарама-қарсы сандар. Бүтін сандар. Рационал сандарды салыстыру.
Сабақтың міндеттері 1.Сынып ережесін ұстану
2.Тақырыпты игеруде оқушылардың білімі мен дағдысы.
3. Өткен сабақты бүгінгі сабақпен байланыстыра білу.
4.Тақырыпты ашу үшін,қорғау үшін уақыт беру.
5. Оқушылардың бірін-бірі оқытуына мүмкіндік беру.
Сабақтың барысы Мұғалімнің рөлі Оқушы белсенділігі
1.Үй тапсырмасын тексеру.
2. Сергіту сәті сол арқылы топқа бөлдім.
3.«Көпір тапсырмалары»
4.«Білу тапсырмалары»
«Түсіну тапсырмалары», «талдау», «жинақтау», «қолдану», «баға беру»
5. «кері байланыс»
6. Үй тапсырмасын бердім.
7.Бағалау критерийлерін бердім.
8.Рефлексия 1.Оқушылар бірін-бірі тексереді.
2. Сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптасты
3. Бірінші кезең бойынша әр топ тапсырмаларды орындайды.
4.Екінші кезең бойынша тапсырмалар орындады.
5.Үшінші кезең бойынша тапсырма орындады.
6.Берілген тапсырмаларды күнделіктеріне жазып алды.
7.Өз-өзін критерийлер бойынша бағалады.
8.Рефлексия жазды.
Қолданылған модульдер 1.Топтық жұмыс
2.Білім берудегі бағалау.
3.АКТ
4. Диалогтік әдіс.
5.Көшбасшылық.
6.Жас ерекшелік 1.Өз ойын ашық айтуға.
2.Теориялық білімді практикада іске асыруға.
3.Өз білімін бағалауға.
4. Мұғаліммен және достарымен пікір алмасуға.
5.Өзіне сенімділікпен қарауға.
6.Өз пікірін жазбаша жеткізуге.
Мен не үйрендім Оқытудың жаңа әдістерін, өз бағалау процесіме сыни көзбен қарауға.
Кедергілер Оқушылардың топта әлі де жұмыс жасай алмауы.Жоспарланған сабақты әр кезеңде уақытты тиімді пайдалана алмауы.
түйін Сабақтың әр кезеңін ұтымды пайдалану, оқушылардың өз ойын еркін жеткізуге ықпал ету, топпен жұмысты дұрыс ұйымдастыру,
Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру үшін топқа мағыналы тренингтер ұйымдастырамын
Бағалау парағы
Оқушы аты Қайталау сұрақтары
Топта жұмыс істей алдым ба 1-кезең
«Көпір тапсырмалары» 2-кезең
«Білу тапсырмалары» 3-кезең
1-деңгей
3-кезең
2-деңгей 3-кезең
3-деңгей Қорытынды жасай білемін бе
1ұпай 1ұпай 1 ұпай 1 ұпай 1 ұпай 2 ұпай 3 ұпай 2ұпай
10 ұпай-12 ұпай – «5»
7 ұпай-10 ұпай –«4»
3ұпай- 7ұпай – «3»